تاريخ انتشار: 21 بهمن 1400 - 17:03

داد خبر؛ «اگر تعهد دادند و تحریم‌ها را برداشتند و لغو کردند، راه‌ها که باز شد و اطمینان حاصل شد آن موقع هم می‌شود، مذاکره کرد. از زمانی که تحریم‌ها لغو شود، ما این کار را انجام می‌دهیم. احتمال مذاکره با آمریکا را نیز می‌دهیم؛ چرا که آنها دچار مشکل شده‌اند. روند کار مشخص است و چیزی نیست که پنهان باشد.»


کوثری: احتمال مذاکره مستقیم با آمریکا را می‌دهیم

به گزارش داد خبر، اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار عصر ایران با اشاره به مذاکرات هسته‌ای در وین گفت: مذاکرات این دفعه با دفعات قبل بسیار متفاوت است به دلیل این که این دفعه دست ما بسیار پر است، چون آنها توافقشان را به هم زدند پس باید این دفعه آنها دنبال ما بدوند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چون آنها نمی‌خواهند امتیاز بدهند، مذاکرات مقداری طولانی می‌شود. آنها خلاف کردند و زیر توافق زدند و مجبورند که دنبال ما بدوند. ما هم کار خودمان را می کنیم. هم در حال غنی‌سازی ۶۰ درصدی هستیم و هم این که در منطقه نفوذمان را قطع نمی‌کنیم. جلوی اینها ایستاده‌ایم و اینها باید بدانند به توافقی که انجام می‌دهند، احترام بگذارند.

 

او در پاسخ به این سوال که تحریم‌ها فشارهای اقتصادی زیادی را به مردم وارد می‌کند. آیا با توجه به این مسئله ایران ممکن است تحت شرایطی تن به مذاکره مستقیم با آمریکا بدهد، گفت: «ما تحت فشار نیستیم. ۴۰ سال است که آنها ما را تحریم کردند. مگر نتوانستیم زندگی کنیم؟ در جنگ پیروز شدیم. اجازه ندادیم یک وجب از خاک کشورمان در اختیار دشمن قرار گیرد. از آن طرف چنان بلایی سر داعش آوردیم که خود ترامپ گفت هزاران میلیارد دلار هزینه کردیم و به نتیجه نرسیدیم و الان آنها هستند که به ما نیاز دارند.

 

کوثری تاکید کرد: تا زمانی که تحریم‌ها را لغو نکنند و تعهد ندهند که بازی جدیدی درنمی‌آورند، قطعا ما سر میز مذاکره با آنها [آمریکا] نمی‌نشینیم اما اگر تعهد دادند و تحریم‌ها را برداشتند و لغو کردند، راه‌ها که باز شد و اطمینان حاصل شد آن موقع هم می‌شود، مذاکره کرد. از زمانی که تحریم‌ها لغو شود، ما این کار را انجام می‌دهیم. احتمال مذاکره با آمریکا را نیز می‌دهیم؛ چرا که آنها دچار مشکل شده‌اند. روند کار مشخص است و چیزی نیست که پنهان باشد و آنها باید دنبال ما حالاحالاها بدوند.»


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار