تاريخ انتشار: 20 بهمن 1400 - 11:28
حضور بازیکنان ستارگان دشتستان در «داد خبر» +عکس

داد خبر؛ ستارگان دشتستان است اما این روزها نوری که به دشتستان نمی‌دهد هیچ، خودش نیز با کورسویی زندگی می‌کند. تیم لیگ برتری کشور است اما مدیریت این روزهایش بیشتر به تیم محله‌ای می‌ماند که بچه‌هایش هر روز با هم قهر هستند و گویا اصلا قصد ندارند آبروی محله‌شان را نیز حفظ کنند؛ چه رسد به شهر و شهرستان و استانشان...

کسی تصمیم گیرنده است که 1000تومان هم خرج نکرده

داد خبر ـ اسفندیار فتحی: ستارگان دشتستان است اما این روزها نوری که به دشتستان نمی‌دهد هیچ، خودش نیز با کورسویی زندگی می‌کند. تیم لیگ برتری کشور است اما مدیریت این روزهایش بیشتر به تیم محله‌ای می‌ماند که بچه‌هایش هر روز با هم قهر هستند و گویا اصلا قصد ندارند آبروی محله‌شان را نیز حفظ کنند؛ چه رسد به شهر و شهرستان و استانشان...

دیروز صبح یکی از بازیکنان تیم هندبال ستارگان دشتستان تماس گرفت و گفت دوست دارد با تعدادی از بازیکنان به دفتر «داد خبر» بیایند و موضوعاتی را بیان کنند.

از جواب مثبت من نیم ساعت نگذشته بود که دفتر «داد خبر» مزین شد به ورزشکارانی خوش‌تیپ، خوش‌اندام، جوان و با انگیزه که هر مربی آرزویش کار کردن با این ورزشکاران است.

هر چند دوست نداشتم در چنین شرایطی آنها را ملاقات کنم و دوست داشتم وقتی روی نوار برد و شادی هستند ببینمشان، ولی آنها آمده بودند سفره دلشان را که جز خستگی نبود، پهن کنند و امیدوار به اینکه با انعکاس مشکلاتشان فرجی شود.

 

آنچه در زیر می‌خوانید حرفهای این بازیکنان است و البته بسیاری از صحبتها فقط ثبت و ضبط شده و بنا به دلایل حقوقی که احتمال می‌رود باعث مشکلاتی برای تیم و بازیکنان شود، منتشر نشده‌است.

 

ما در بهترین شرایط امکاناتی به‌سر می‌بردیم

یکی از بازیکنان که تشویش و دغدغه از صورتش پیداست و سعی می‌کند با صبر و آرامش صحبت کند، شروع می‌کند: تیم غیر از نتایج ضعیفی که می‌گرفت تقریبا هیچ مشکلی نداشت. ما در بهترین شرایط امکاناتی به‌سر می‌بردیم و حتی دغدغه‌ی مالی برای هیچ کدام از بازیکنان وجود نداشت. مدیرعامل و بقیه اعضای هیئت مدیره که به درستی پی به مشکل تیم برده بودند بعد از کش و قوص‌هایی سرمربی را تغییر دادند و امید سه‌کناری سرمربی‌گری تیم را عهده‌دار شد.

یک هفته تمرین با سرمربی جدید روحی تازه به تیم بخشید. تمامی بازیکنان با شور و شوقی خاص تمرینات را ادامه می‌دادند تا اینکه ناگهان متوجه شدیم آقای مهدی بهبهانی مالک و موسس باشگاه، وارد بازی شده‌است که نتیجه‌ی آن برکناری مهندس برزگر مدیرعامل و آقای قنبری و دیگر دوستان هیئت مدیره است.

 

  بعد از حذف منبع اصلی مالی حتی غذا به ما ندادند

بازیکنی دیگر وارد صحبت می‌شود و می‌گوید: تیم با حضور آقای قنبری هیچ‌گونه مشکل مالی نداشت و با کنار زدن ایشان منبع اصلی مالی حذف شد. سرمربی که چنین وضعیتی را دید به همه‌ی بازیکنان گفت با نبود منبع مالی معتبر من نمی‌توانم ادامه دهم چون باید بازیکنانم از لحاظ مالی مشکلی نداشته‌باشند تا دغدغه‌شان فقط در زمین باشد نه مسائل و حاشیه‌های بیرون از زمین.

با توجه به عدم پرداخت و عدم اجرای تعهدات ما بازیکنان نتوانستیم سر تمرین حضور پیدا کنیم ولی مدیریت بجای تصحیح ناگهان به ما گفتند که خوابگاه را ترک کنید و به خانه‌هایتان برگریدید! بعد از امتناع ما از این کار، شب هنگام باز فردی دیگر را فرستادند که می‌گفت با احترام به خوابگاه دیگر بروید و حتی غذا هم برای ما نیاوردند که ما از جیب خود غذا می‌خریم.

یعنی غذا را از کارخانه‌ی سیمان می‌گرفتند ولی معلوم نبود کجا می‌رفت که به ما نمی‌رسید؟!

 

بهبهانی در چند مرحله حرفشان را تغییر داده‌اند

بازیکنی می‌گوید: هیچ کس پاسخگوی ما و شرایط موجود نبود. آقای متین می‌گوید تمام اختیارات به عهده‌ی بهبهانی‌ست ولی ایشان در جواب ما می‌گوید من هیچ‌کاره‌ام!

با این مشکلات ما تمامی تقصیرها را از آقای بهبهانی می‌دانیم. چرا که ایشان تا کنون در چند مرحله حرفشان را تغییر داده‌اند. اول گفتند تیم را به آقای عباسی داده‌اند و خودشان هیچ‌کاره‌اند ولی بعد مشخص می‌شود که آن نامه صوری بوده و هیچ وجه قانونی ندارد.

گویا ایشان فقط دغدغه‌اش این است که آقای عباسی سرمربی باشد و هیچ چیز دیگر برایش مهم نیست. البته حرفهایی هم به‌میان آمده بود که گویا آقای عباسی به بهبهانی گفته اگر سرمربی نباشم خودکشی می‌کنم و این موضوع شاید بیشتر آقای بهبهانی را تحت تاثیر قرار داده‌است.

اما به هر ترتیب ما با آقای بهبهانی صحبت کردیم که ما حاضریم با دل و جان کار کنیم و حتی از آقای سه‌کناری هم می‌خواهیم به عنوان مربی قبول کند و در کنار آقای عباسی کار کند فقط به این شرط که فعلا دست نگه دارند و در پایان فصل، در مورد تیم و امتیازش هیئت شهرستان و استان تصمیم بگیرد که آقای بهبهانی هم قبول کردند ولی فردا صبح آن قول و قرار، اعلام شد که نوید متین مدیرعامل است!

 

چه شد آن همه پتانسیل بومی؟

بازیکنی بومی از پتانسیل‌های از دست رفته‌ی این سالها در دشتستان می‌گوید: ما سال اول که وارد لیگ برتر شدیم فقط سه نفر غیربومی در تیم بود ولی امروز دقیقا عکس این را شاهد هستیم و فقط سه بومی حضور دارند که آن سه هم قرار است توسط آقای عباسی اخراج شوند!!!

هیچ کس نیست بپرسد چه اتفاقی افتاده که مدت حضور این سرمربی اینقدر پتانسیل هندبال ما کم شده‌است؟!

در تمامی دنیا تیمی که نتیجه نگیرد سرمربی تغییر می‌کند و سرمربی شجاعت این را دارد که بگوید مقصرم. اما در تیم ما عکس این است و حاضرند هر اتفاقی بیفتد ولی سرمربی تغییر نکند!

 

مالکی تصمیم گیرنده است که 1000تومان هم خرج نکرده

دیگر بازیکن ستارگان از موقعیت تیم در بین مردم می‌گوید که: در تیم ستارگان دشتستان متاسفانه مالکی تصمیم گیرنده است که تا کنون 1000 تومان هم خرج این تیم نکرده و بودجه‌اش از بودجه‌ی شهر، شهرستان، استان و در واقع بیت‌المال تهیه شده‌است. این تیم با این شرایط تیم یک شخص نیست.

 

مسخره‌ی دیگر بازیکنان لیگ برتری شده‌ایم/ اینگونه باشد از برازجان فرار می‌کنم اما با سه‌کناری چشم بسته سه سال دیگر هم تمدید می‌کنم

یکی از بازیکنان غیربومی می‌گوید: ما با شرایط سخت به برازجان آمده‌ایم تا پیشرفت کنیم. اینجا آمده‌ایم تا چیزی یاد بگیریم ولی چیزی که یاد نمی‌گیریم، هر روز هم وارد حاشیه می‌شویم. به جرات می‌گویم اگر این تیم با این شرایط و امکانات از اول فصل سرمربی چون امید سه‌کناری داشت، هیچ بعید نبود اکنون در صدر جدول باشیم. ما در یک هفته به اندازه تمام نیم فصل یاد گرفتیم.

بگذار راحت‌تر حرف بزنم. در لیگ برتر تیم ستارگان، اسباب مسخره‌ و محضکه‌ی دیگر بازیکنان شده‌است. اگر چنین باشد من از این شهر فرار می‌کنم، حتی اگر دیگر هیچ وقت هندبال بازی نکنم.

اما اگر امید سه‌کناری باشد قراردادم را چشم بسته سه سال دیگر نیز تمدید می‌کنم.

 

ما ستارگان را دوست داریم

هندبالیست خوش‌بیان دیگری با آرامش می‌گوید: در حال حاضر باشگاه ستارگان هیچ اعتباری در بین بازیکنان خودش و دیگر تیمها ندارد. ما دنبال اعتبار بخشیدن به تیم‌مان هستیم. ما ستارگان را دوست داریم.

 

با آرزوی رسیدن به آرامش و موفقیت ستارگان دشتستان
 نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار