تاريخ انتشار: 13 بهمن 1400 - 08:56
اختصاصی «داد خبر»

داد خبر؛ از سال سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ ، این امکان فراهم بود تا با برگزاری مزایده ای عمومی تکلیف این ترمینال امروز به گل نشسته و نیمه ورشکسته را روشن کنند. اما هیچ‌گاه این اتفاق نیفتاد. شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا از ۸ انبار موجود و محوطه ها استفاده می‌کند و جهت تجهیز و تعمیرات آنها نیز  اقدامی انجام نمی‌دهد زیرا تکلیف این ترمینال مشخص نیست.

اداره كل بنادر پيشرو در برون سپاری بی قاعده

داد خبر ـ سرویس اقتصادی:  سال ۱۳۸۲ با اتخاذ  تصمیم سازمان بنادر و دریانوردی درباره اعطای عملیات بندری اعم از تخلیه، بارگیری، بارشماری و انبارداری فعالیت‌های انبارهای بندر در قالب تخلیه، بارگیری، انبارداری و بارشماری به بخش خصوصی واگذار شد که به تبع آن قرار دادی ۱۰ ساله با بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور بنیاد مستضعفان بسته شد و طی این قرار داد ۴۹ درصد سود حاصل به شرکت بنیاد بارانداز (سینای فعلی) و۵۱ درصد حق السهم بندر اختصاص یافت.

اداره کل بنادر با تخصیص و اجاره تجهیزات خود به این شرکت و آورده‌ای ناچیز ده سال سکان فعالیت خود را به شرکت امروزی توسعه خدمات دریایی و بندری سینا واگذار کرد.

 

در سال ۹۲ قرار داد ترمینال کالای عمومی با شرکت سینا به اتمام رسید که (کارشناسان حقوقی می‌توانند نظر دهند) شش ماه شش ماه این قرار داد تمام شده تمدید می‌شد.

از سال سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ ، این امکان فراهم بود تا با برگزاری مزایده ای عمومی تکلیف این ترمینال امروز به گل نشسته و نیمه ورشکسته را روشن کنند. اما هیچ‌گاه این اتفاق نیفتاد. شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا از ۸ انبار موجود و محوطه ها استفاده می‌کند و جهت تجهیز و تعمیرات آنها نیز  اقدامی انجام نمی‌دهد زیرا تکلیف این ترمینال مشخص نیست.

 

بر اساس اطلاعات رسیده به دادخبر، برای حفظ سینا در بوشهر اداره کل متقاعد شده ۲۰ درصد از محل سود ترمینال کانتینری را به سینا واگذار نماید تا ایشان نیز که اهمال و سوزاندن زمان را در اداره کل بنادر و دریانوردی می‌بینند با منت ترمینال عمومی را قبول کنند.

چندی پیش همین اتفاق بعلت ضرر دهی در بندر امام خمینی (ره) افتاد که سینا ترمینال‌های کالای عمومی خود را واگذار کرد و با اعتراضات و درگیری های فراوان کارگری روبرو شد ولی از تصمیم خود عقب نشینی نکرد.

 

حال سئوال اینجاست تصمیم گیرنده کیست؟! سازمان بنادر؟ وزارت راه؟ بنیاد مستضعفان؟ هلدینگ سیاحتی؟...

شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا که از ضعف شدید مدیریتی در سطح کلان آسیب دیده است و به جای عملیات و پرداخت به مأموریت های خود به رویا پردازی و تنگ کردن حلقه تحریم ها می‌پردازد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار