طراحی سایت
تاريخ انتشار: 22 آذر 1394 - 18:13

دات نیوز؛ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش های فنی و حرفه ای کلید توانمندسازی و توانبخشی شغلی و حرفه ای معلولان است.

 مدیرکل فنی وحرفه ای بوشهر: آموزشهای مهارتی کلید توانمندی سازی معلولان است

به گزارش«دات نیوز» و به نقل از  ایرنا، عبدالرسول کازرونی روز یکشنبه در جمع معلولان استان بوشهر افزود: براساس توصیه نامه بین المللی کار برای افراد ناتوان باید فرصتی برابر با سایر افراد مهیا شود تا شغلی متناسب با توانایی که دارند، احراز کنند.
وی اضافه کرد: هدف از توانبخشی حرفه ای آموزش، اشتغال و به کارگماری فرد معلول برای کسب درآمد و دستیابی به منزلت شخصی و اجتماعی مناسب است.
کازرونی یادآورشد: آموزش حرفه ای یکی از ابعاد مهم توانبخشی حرفه ای است که در توانمندسازی فرد معلول برای دستیابی و ماندگاری در شغل مناسب تاثیرگذار است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: معلولان به دلیل نداشتن مهارتهای حرفه ای، مددجویی و تامین نشدن منابع مالی برای کسب درآمد و گذران زندگی خود و خانواده بیشتر از سایر افراد جامعه در معرض انواع آسیب های فردی و اجتماعی قرار دارند.
وی گفت: نداشتن مهارتهای شغلی و کسب وکار باعث می شود افراد به اموری که از نظر مردم و جامعه منع و یا جای اکراه دارد روی آورند به همین دلیل آموزش های فنی و حرفه ای به عنوان آموزشهایی که ابعاد کاربردی و مهارتی آنها نسبت به ابعاد نظری از اهمیت بیشتری برخوردار است یکی از پربازده ترین سرمایه گذاری های جامعه برای توسعه فردی و اجتماعی معلولان تلقی می شود.
وی تاکید کرد: تربیت نیروی کاردان و کارآفرین همراه با مهارت های لازم از جامعه معلولان و بکارگیری آنها در بازار کار از محورهای اساسی توانمندسازی معلولان و اشتغال زایی آنان به حساب می آید.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر گفت: با توجه به اینکه بیشتر معلولان بویژه معلولان کم توان ذهنی فاقد مهارت های لازم هستند، لازم است با ارایه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای در تمامی ابعاد شغلی و ایجاد انگیزه در آنان زمینه خود اشتغالی و ایجاد مشاغل پایدار فراهم شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار