تاريخ انتشار: 19 دي 1400 - 18:01

داد خبر؛ اعتماد کامل استاندار به صادق بوستانی به گونه ای که حاضر شد مدیریت همزمان فرمانداری و معاونت سیاسی اجتماعی بزرگترین شهرستان استان را به وی بسپارد می تواند صادق را در پیشبرد امور یاری رساند. صادق بوستانی همچنین با مقامات کشوری خصوصا آنهایی که سابقه تدریس در دانشگاه تهران را دارند و همچنین مسئولان مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز بررسی های استراتژیک روابط حسنه ای دارد. 

هفت ویژگی مثبت فرماندار دهه هفتادی دشتستان

داد خبر ـ اله‌کرم مشتاقی: صادق بوستانی در ۱۲ دی ماه به عنوان سرپرست فرمانداری و همزمان سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی دشتستان منصوب شد. او جوانترین مسئول از میان ۴۶۹ فرماندار و سرپرست فرمانداری در کشور است. بوستانی همچنین اولین مدیر اجرایی دهه هفتادی در استان است.  بوستانی متولد ۱۳۷۰ اصالتاً اهل روستای بنار آبشیرین و بزرگ شده محلات جنوب شهر برازجان است.صادق بوستانی حائز خصوصیاتی است که میتواند او را در مسیر سیاسی و اجرایی مدیریت شهرستان دشتستان موفق کند.

 

1) درک فقر و محرومیت 

صادق در محله علی آباد برازجان به دنیا آمده و در همان محله رشد و نمو یافته است. محله علی آباد از محلات محروم برازجان است. صادق از نوجوانی طعم یتیمی را چشیده است و منزل پدری اش هنوز در این محله است. او در میان دردمندان بوده و میداند زندگی بدون برق، بدون آب آشامیدنی سالم، بدون شبکه فاضلاب قوی، بدون فضای سبز مناسب و بدون زیرساخت های تفریحی یعنی چه.

 

2) جوانی، جهادگری و روحیات بسیجی 

صادق بوستانی بزرگ شده ی پایگاه های بسیج محلات و هیات بزرگ بنی هاشمی است. هیات بنی هاشمی در سال های اخیر به بزرگترین گروه مردمی خیریه شهرستان و استان تبدیل شده است و بوستانی نقشی محوری در مدیریت آن دارد. تهیه دارو، اقلام خوراکی، مایحتاج زندگی، جهیزیه، کمک های مالی به فقرا و ده ها موضوع دیگر از جمله مسائلی است که هیات بنی هاشمی در آن ورود کرده است. گروه های جهادی دشتستانی که صادق بوستانی یکی از سازمان دهندگان اصلی آن است، نقشی همپای گروه امام رضایی ها در هنگامه بحران، برای دشتستانی ها دارند. ردپای این گروه ها در امدادرسانی به مردم از گرفتار شدگان در سیل تا زلزله زدگان و مبارزه با کرونا مشهود است. این خصوصیات جهادی صادق بوستانی بود که در دومین روز پس از انتصابش به عنوان فرماندار دشتستان، ضمن دیدار با گروه های جهادی و هیات های مذهبی این شهرستان، کارگروه کمیته هماهنگی فعالیت های جهادی و محرومیت زدایی را تشکیل داد. او در ششمین و هفتمین روز پس از بر عهده گرفتن مسئولیتش، به بخش محروم ارم رفت و سپس طی دیداری سرزده به بازدید از بیمارستان صادق گنجی پرداخت. جوانی صادق بوستانی مساله ایست که میتواند تمام ظرفیت های بالقوه او را به فعلیت برساند.

 

3) چشم انداز نظری و سواد دانشگاهی 

صادق بوستانی درسخوانده جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران است و هر سه مقطع را در این دانشگاه گذرانده. چند پروژه علمی را مدیریت کرده است و رویکرد نظری او موجب شد تا از وی برای حضور در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و اداره کل بین الملل مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت شود. ابعاد نظری و دانشگاهی در برنامه ریزی های صادق بوستانی مشهود هست. 

 

4) قدرت اجرائی 

وقتی احمد محمدی زاده به استانداری بوشهر انتخاب شد، بوستانی را به عنوان دستیار استاندار در پیگیری های ویژه منصوب کرد. محمدی زاده از میان ده ها دوست و همکار خود این جوان دهه هفتادی را به این سمت منصوب کرد. بوستانی در کنار سایر حلقه مشاوران و دستیاران استاندار توانست نقش بسزایی در تثبیت مدیریت جدید در استان ایفا کند. بوستانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ و ۱۴۰۰ در ستاد آیت الله رئیسی و همچنین در سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ در بسیج نهاد ریاست جمهوری سابقه کار تشکیلاتی و اجرائی داشته است. این علاوه بر ساماندهی های گروه های جهادی و امور اجرایی و پژوهشی در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری است.

 

5) اعتماد و ارتباطات کشوری و استانی 

اعتماد کامل استاندار به صادق بوستانی به گونه ای که حاضر شد مدیریت همزمان فرمانداری و معاونت سیاسی اجتماعی بزرگترین شهرستان استان را به وی بسپارد می تواند صادق را در پیشبرد امور یاری رساند. صادق بوستانی همچنین با مقامات کشوری خصوصا آنهایی که سابقه تدریس در دانشگاه تهران را دارند و همچنین مسئولان مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز بررسی های استراتژیک روابط حسنه ای دارد. او همچنین به دلیل فعالیت در گروه های جهادی با بسیاری از مسئولان سازمان های اجتماعی و خدماتی از جمله هلال احمر، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام و ... در ارتباط است و می تواند از این طرفیت در توسعه شهرستان استفاده کند.

 

6) ویژگی های فردی 

صادق بوستانی شخصیتی متواضع، پیگیر، خیرخواه، سعه صدر و صبور، بی حاشیه و عملیاتی دارد. این ویژگی ها در کنار نگاه و جهان بینی اعتقادی و دینی او در پیروی از ولایت فقیه و اعتقاد کامل به راه شهدا و مسیر انقلاب می تواند بوستانی را در ادامه مسیر یاری رساند.

 

7) رضایت قاطبه جریان حزب الهی از این انتصاب 

صادق بوستانی روابط بسیار حسنه ای با نماینده انقلابی و جوان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و همچنین شهردار برازجان دارد.  قاطبه جریان حزب الهی دشتستان اعم از جوانان و پیشکسوتان به صادق بوستانی با دیده مثبت می نگرند. به عبارتی بوستانی یکی از نقاط اتصال جریان های اصولگرا، انقلابی و جهادی است و میتواند به عنوان مرضی الطرفین ایفای نقش کند.

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار