تاريخ انتشار: 02 دي 1400 - 17:04
از دریچه دوربین حسین غلامی

داد خبر؛ شش سال است که به همت سیاوش قائدی و خانواده‌ ارزشمند قائدی شب شعر محلی یلدا در روستای خلیفه‌ای دشتستان برگزار می شود که علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است. 

سال 1400 ششمین سال شب‌شعر یلدای خلیفه‌ای/ در فراق پدر

به گزارش داد خبر، شب‌شعر یلدای خلیفه‌ای امسال در حالی وارد ششمین سالش شد که پس از ایرجو و کمالی، امسال میزبان این مراسمات در سوگ پدر بودند.

 

شش سال است که به همت سیاوش قائدی و خانواده‌ ارزشمند قائدی شب شعر محلی یلدا در روستای خلیفه‌ای دشتستان برگزار می شود که علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است. سال گذشته بخاطر وضعیت کرونایی جامعه مراسم با تعداد بسیار محدود برگزار و فیلم آن در فضای مجازی منتشر شد. امسال با توجه به بهتر شدن فضا، با رعایت پروتکل های بهداشتی این مراسم باشکوه برگزار گردید.

 

اما در سالی که گذشت میزبان این مراسم شهریار قائدی (پدر خانواده) را از دست داده بودند و شروع مراسم با سوگ‌پخش کلیپی از پدر و دو یار دبستانی شعر محلی (ایرجو و کمالی) شروع شد.

 

اجرای مراسم مانند سالهای پیش توسط مرتضی بهرامی بود و در بین مراسم نیز از کتاب «نخل‌ها سرو جنوب‌اند» مجموعه رباعیات علی عشایری، شاعر خلیفه‌ای رونمایی شد. همچنین آکا صفوی پس از یک آواز، تصنیف زیبای قاصدک را اجرا نمود.

 

شاعرانی که در این مراسم به شعرخوانی پرداختند: محمد غلامی، سیدطالب هاشمی، معصومه خدادادی، اصغر شمسی‌پور، جواد نگهبان، کرامت عباسی، منوچهر بایندری، محمدجواد جعفری‌همت، علی عشایری، امرالله خدری، بشیر علوی و محمدجعفر نجدی

 

عکس‌های این مراسم را از دریچه دوربین حسین غلامی ببینید:

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار