تاريخ انتشار: 17 آذر 1400 - 09:48

دادخبر؛ عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تاکید کرد که فروش پوشاک تاناکورا، به دلیل مسائل بهداشتی و قاچاق بودن این نوع پوشاک، ممنوع است و در صورت برخورد با این نوع فروشگاه‌ها، پلمب می‌شوند.

فروش لباس تاناکورا ممنوع!

به گزارش دادخبر و به نقل از ایسنا، مجید افتخاری در گفت‌وگویی تاکید کرد که فروش پوشاک تاناکورا به طور کلی در کشور ممنوع است و اتحادیه در هر نقطه‌ای با این نوع فروشگاه برخورد کند آن را پلمب می‌کند.

 

وی با بیان اینکه شنیده‌ها حاکی از ورود کالای تاناکورا به برخی استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان و سنندج است، تصریح کرد: عموماً از کالاهای تاناکورا استقبال زیادی نمی‌شود.

 

عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک در پاسخ به سوالی درباره پوشاک تاناکورای برند خارجی، گفت: این کالاها قطعا قاچاق است و از راه شبکه‌های غیر قانونی زیرزمینی فروخته می‌شود.

 

البته به گفته وی ممکن است که پوشاک خارجی اهدایی از سوی کشورهای دیگر هم باشد. به طوری که ممکن است پوشاک به یک کشور ثالث اهدا شده باشد، اما پوشاک برند از آن‌ها جدا و فروخته شود.

 

افتخاری با بیان اینکه تعداد فروشگاه‌های تاناکورای فعال در کشور بسیار کم است، تصریح کرد: با بیشتر این واحدها چندین بار برخورد و پلمب شدند و حتی تعهد دادند، اما دوباره فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. اما همچنان اتحادیه در صورت مشاهده با آن‌ها برخورد می‌کند.

 

به گفته وی علت ممنوعیت فروش پوشاک تاناکورا، مسائل بهداشتی و قاچاق بودن این نوع پوشاک است. چرا که این لباس‌ها استاندارد ندارند، نظارتی بر وضعیت آن‌ها انجام نمی‌شود و حتی ممکن است منجر به آسیب جسمانی شود.


نظرات کاربران
رضا(لارستان) فارس حدود 1 ماه قبل گفت:
ببینیدهمین یه جمله(فروش لباس تانوکاراممنوع)کافیست که کودک وجوان ونوجوان،تحریک وبه خریدکشیده شود...
اگرچه بنابه گفته اتحادیه ممنوع وگاهی ممکنه ازنظربهداشتی باعث ایجادخطراتی شود،اماگاهی اوقات بنابرمصلحت جامعه وعدم تحریک پذیری جوان ونوجوان،مسئولان بایدبه دیده اغماض بنگرند،حتی خودبنده منتقد هم چون برا اولین باره که واژه تاناکورا به گوشم خورده،حساس شدم وازخانواده میپرسم که لباس تانکورا چه جور لباسیه...
بنابراین رسانه ای نکردن ممنوعیت بعضی اجناس فک کنم نفع بیشتری داشته باشه درجامعه...
(نظرشخصی)
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار