تاريخ انتشار: 06 آبان 1400 - 16:16
عملکرد مدیرعامل جدید شرکت سیمان دشتستان؛

داد خبر؛ سالهاست فعالین زیست‌محیط و روستاهای هم‌جوار دادشان به هواست از آلودگی و عدم عمل به تعهداتی که از روز اول این کارخانه داشته‌است. ورزشکاران و فرهنگیان همیشه شاکی از بزرگترین واحد صنعتی استان (بعد از کارخانجات پتروشیمی در عسلویه) بوده‌اند...

از تبلیغات تا واقعیت

داد خبر ـ اسفندیار فتحی: سالهاست حکایت شرکت سیمان دشتستان و منطقه‌ی هم‌جوار آن، به نوعی تداعی کننده پارس جنوبی و استان بوشهر بوده‌است. حکایت همان گاوی‌ست که علوفه‌اش اینجا تامین می‌شود و پِهِنش را نیز اینجا می‌ریزد ولی شیرش را آنجایی‌ها می‌دوشند و می‌نوشند.

 

سالهاست فعالین زیست‌محیط و روستاهای هم‌جوار دادشان به هواست از آلودگی و عدم عمل به تعهداتی که از روز اول این کارخانه داشته‌است. ورزشکاران و فرهنگیان همیشه شاکی از بزرگترین واحد صنعتی استان (بعد از کارخانجات پتروشیمی در عسلویه) بوده‌اند، که اصولا این واحد صنعتی بزرگ متمول که در منطقه‌ی ماست چه نقشی در آبادانی و پیشرفت ورزش و فرهنگ داشته‌است؟!

 

اگر نگاهی به مدیرعاملان گذشته‌ی این شرکت داشته‌باشیم متوجه می‌شویم که در یک برهه از زمان رسم ناپسندی بنا شد که فضای این واحد صنعتی را به‌سمت امنیتی پیش برد. تا جایی که در همایشی که می‌خواستند برگزار کنند ورود خبرنگاران را نیز ممنوع می‌کردند!

 

از گذشته‌ها بگذریم.

از سیزدهم اردیبهشت‌ماه امسال شخصی بنام ایرج موسوی سرپرستی این مجموعه را عهده‌دار شده‌است که مدعی‌ست با پیشینیان خود متفاوت است و می‌خواهد جبران مافات نماید.

بعد از انتشار کلیپی از آلایندگی شدید این کارخانه در روزهای گذشته، روز 27 اُم مهرماه تیتر خبری مشکل نشت آلودگی از کارخانه سیمان دشتستان برطرف شد منتشر شد که در آن خبر مهندس موسوی مدعی شده‌بودند در 9 ماه اخیر اقداماتی صورت گرفته که دیگر این کارخانه مشکل آلودگی ندارد و تعمیرات گسترده با هزینه بالا روی سیستم فیلتراسیون آن انجام گرفته است.

 

دیروز نیز خبری مبنی بر حضور مدیرعامل کارخانه سیمان دشتستان در جمع بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس برازجان منتشر شد که ایشان قول مساعد جهت حمایت از این تیم و ورزش منطقه را داده‌اند. (حضور سه‌شنبه چهارم آبان)

 

همین دو خبر کافی‌ست تا با تامل در عملکرد این مدت جناب مدیرعامل، سوالی در ذهن مطرح شود که آیا ایشان با دیگران متفاوت است یا نه؟ و اگر متفاوت است در چه زمینه و چگونه؟!

کمک به تیمی چون پرسپولیس برازجان که بیش از یک دهه است اندرخم کوچه‌های لیگ دو و سه کشور است و تنها مشکلاتش نیز برای صعود، مالی بوده، قطعا کاری ارزشمند است و امسال بازیکنان این تیم امیدوارتر از قبل هستند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که مهندس موسوی بسیار علاقمند به حضور در صدر خبرهاست. اکنون باید ببینیم این صحبتها نیز بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد یا اینکه در عمل نیز صدق می‌کند؟

 

 


نظرات کاربران
صادق حدود 1 ماه قبل گفت:
مدیران قبلی کارخانه سیمان هیچگونه تعهدی نسبت به دشتستان نداشتن. انشالله این مدیر تغییر رویه بدهند.
مسلم حدود 1 ماه قبل گفت:
دادخبر این مدیر هم مثل مدیران قبلی. حالا ببین
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار