تاريخ انتشار: 01 آبان 1400 - 12:40

دادخبر؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: یک فرد پرنده پلیکان که پر و بال آن نفتی شده بود، پس از تیمارداری در ساحل این بندر رهاسازی شد.

یک فرد پلیکان در ساحل گناوه رها شد

به گزارش دادخبر و به نقل ازایسنا، کامبیز عبدالهی افزود: این پلیکان توسط یکی از دوستداران محیط‌ زیست  به این اداره تحویل شده بود که پس از پاکسازی از مواد نفتی، برای تیمار به مدت یک شبانه‌روز در این اداره نگهداری و پس از اطمینان از سلامت آن در طبیعت رهاسازی شد.

 

وی اظهارداشت: پلیکان ها از بزرگ‌ترین پرندگان دنیا به شمار می‌روند که توانایی بالایی در پرواز کردن دارند و چون از پرندگان آبزی هستند ، زیستگاه آن‌ها در دریاچه‌های آب شیرین و لب شور، رودخانه های بزرگ  و سواحل دریا است.

 

عبدالهی گفت: یک بهله  جغد آسیب دیده نیز که یکی از دوستداران محیط‌ زیست آن را در حوالی روستای چهار روستایی بندر ریگ پیدا کرده بود، به این اداره تحویل داد که برای تیمار و طی دوران نقاهت به اداره دامپزشکی این شهرستان داده شد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه یادآورشد:  جغد از پرندگانی است که حضورش در طبیعت برای از بین بردن طعمه‌های بیمار و جلوگیری از بروز بیماری در حیات وحش بسیار مهم است.

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار