تاريخ انتشار: 29 شهريور 1400 - 09:00

دادخبر؛ معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه ۷۰ درصد دانش آموزان از سامانه شاد استفاده می‌کنند گفت: برای چندمین بار در مهرماه ظرفیت‌های بیشتری به سامانه شاد افزوده خواهد شد.

سه میلیون دانش آموز به اینترنت متصل نیستند

به گزارش دادخبر و  به نقل از تسنیم، سید جواد حسینی در سفر به بیرجند اظهار داشت: کرونا که آمد مدارس را هم به تعطیلی کشاند و در مهرماه ۹۹ تعطیلی مدارس را شاهد بودیم.

 

وی با بیان اینکه با وجود اینکه مدارس در اثر کرونا تعطیل شد، اما آموزش و یادگیری تعطیل نشد افزود: با راه اندازی شبکه شاد اولین مشکلی که در بین دانش آموزان در سطح کشور رصدکردیم این بودکه جمعیتی بالغ بر سه میلیون نفر دانش آموز حدود ۳۹ درصد به اینترنت متصل نیستند یا تجهیزات کافی ندارند.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس آموزش استثنایی کشور گفت: با وجود اینکه اعتبار و ساختار مناسبی نداشتیم، اما برای حل کمبود تجهیزات طرح هدایت در قالب هردانش آموز یک کلاس درس، هردانش آموز یک مدرسه و یا به نظر من هر دانش آموز یک اتاق فکر بهترین راهکار بود و برای این موضوع اعتبار از پیش تعیین شده نداشتیم، اما با عزمی که بود همه منابع دولتی خیریه را به کار گرفتیم.

 

حسینی ادامه داد: ۳۳۰ هزار تبلت و گوشی تلفن همراه که قریب به هفت هزار تبلت و گوشی همراه بود به خراسان جنوبی ارائه شد.

 

وی گفت: در کنار موضوع نبود تبلت برای دانش آموزان، در برخی نقاط هم دسترسی به اینترنت نداشتند، اما برای تکمیل مابقی کمبود‌ها تلاش شد تا ضمن تفاهم نامه برای تامین یک میلیون تبلت دیگر از طریق توافقی که با استانداری‌ها منعقد شد این کمبود جبران شود.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور گفت: همچنین با بررسی انجام شده ۷۰۰ هزار کامپیوتر در مدارس کشور اضافه داشتیم که مقرر شددانش آموزانی که تبلت و با گوشی ندارند از آن‌ها استفاده کنند که دراین راستا امسال هم از کامپیوتر‌های مدارس اولویت با دانش آموزانی خواهد بود که تبلت ندارند.

 

حسینی با بیان اینکه در بودجه ۱۴۰۰ به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان برای خریداری تجهیزات و مواد بهداشتی فراهم و خریداری شده است افزود: همچنان پویش‌های مردمی هم ادامه دارد چرا که معتقدیم اگر نیاز‌ها را پاسخ ندهیم چهره خشنی از بی عدالتی را خواهیم داشت ودر این را خیرین هم پای کار آمدند.

 

وی در پاسخ به معظل کمبود معلم اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی همچنان ما را رنج می‌دهد، اما در سال گدشته بیشترین میزان نیروی انسانی نزدیک به ۱۰۲ هزار نیرو یا تبدیل وضعیت شدند ویا تعیین تکلیف شدند و به عبارتی تمامی نیرو‌های حق التدریس و یا افرادی که نهضتی بودند و به نوعی تکلیف برنظام تعلیم تربیت داشتند، تعیین تکلیف شدند.

 

حسینی با بیان اینکه جذب از طریق دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان و آزمون ماده ۲۸ از راهکار‌های جبران کمبود معلم است، اما باز هم برای جبران و کمبود نیروی انسانی از طریق نیرو‌های حق التدریس، ساعات طرح خرید خدمات سرباز معلم داریم تا خروجی اول مهر هیچ کلاسی بدون معلم و هیچ مدرسه‌ای بدون مدیر و هیج دانش آموزی بدون ثبت و بدون کتاب نباید.

 

وی با اشاره به سامانه شاد تصریح کرد: برای چهارمین بار در مهرماه امسال ظرفیت‌های دیگری به سامانه شاد افزوده میشود و براساس برنامه‌هایی که داریم حتی در سفید‌ترین شرایط کرونا هم سامانه شاد همچنان در کنار تعلیم و تربیت به عنوان آموزش مکمل خواهد بود.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه ۷۰ درصد دانش آموزان از سامانه شاد استفاده می‌کنند گفت: برای چندمین بار در مهرماه ظرفیت‌های بیشتری به سامانه شاد افزوده خواهد شد و حتی در سفیدترین اوضاع کرونا باز هم شبکه شاد در کنار تعلیم و تربیت خواهد بود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار