تاريخ انتشار: 22 شهريور 1400 - 10:58
اولین جلسه مطبوعاتی شورای شهر برازجان و پاسخ به سوالات داد خبر +عکس

داد خبر؛ معتقدیم شفافیت در کارها باعث ازبین رفتن بسیاری از شبهات خواهد شد و ما نیز بر عهدی که با مردم بسته‌ایم استوارتر از قبل ادامه خواهیم داد.

از انتخاب شهردار و نقش بعضی افراد تا پرونده موسوم به سلحشوران و شفافیت

به گزارش داد خبر، امروز دوشنبه 22شهریورماه اولین جلسه مطبوعاتی شورای اسلامی شهر برازجان با اصحاب رسانه برگزار گردید.

در این جلسه از اعضای شورا، ارسطو قائدی‌برازجانی بعنوان رئیس و سخنگو، مسیب غریب‌زاده رئیس کمیسیون ماده صد و عبدالمحمد کاظمی رئیس کمیسیون خدمات شهری حضور داشتند که به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

 

بنا به این گزارش، قائدی با ارائه‌ی عملکرد یک‌ماهه این شورا، تاکید بر پیگیری رفع مشکل نیروهای کارتی که در شهرداری مشغول می‌باشند داشت و گفت: متاسفانه نیروهای کارتی بسیاری در شهرداری بلاتکلیف بوده و مطمئن باشند تا حل کامل مشکلات آنان تلاش خواهیم کرد و به امید خدا به نتیجه‌ی مطلوب برسیم تا خانواده‌های این عزیزان بابت شغلشان از نگرانی بیرون بیایند. 

شفافیت تضمین عهدی‌ست که با مردم بسته‌ایم

رئیس شورای شهر برازجان در جواب خبرنگار «دادخبر» مبنی بر اینکه متاسفانه شاهد بوده‌ایم افرادی که با رای مردم انتخاب شده‌اند پس از ورود به شورا استقلال رای خود را ازدست داده و گوش‌بفرمان افرادی در خارج از شورا بوده‌اند که باعث تفرقه و مشکلات زیادی در انسجام افراد شورا با هم شده‌است و اینکه این شورا را چگونه می‌بینید و چقدر بر عهد خود با مردم پایبند هستید گفت: ترکیبی که در شورا وجود دارد و عملکرد و تصمیمات این مدت گویای مسائل مهمی‌ست و مهمترین موضوع شفافیت در کارهای ماست که با جدیت بین مردم می‌رویم و مرتب گزارش عملکرد خود را بیان می‌کنیم. ما معتقدیم شفافیت در کارها باعث ازبین رفتن بسیاری از شبهات خواهد شد و ما نیز بر عهدی که با مردم بسته‌ایم استوارتر از قبل ادامه خواهیم داد.

 

انتخاب شهردار و نقش برخی افراد

خبرنگار پایگاه خبری _تحلیلی «دادخبر» با بیان اینکه متاسفانه در دوره‌های گذشته شاهد دخالت افرادی خارج از شورا در تعیین شهردار بوده‌ایم، اکنون نیز این شائبه بوجود آمده‌است که انتخاب شهردار جدید به‌ چه شکل و سیاقی صورت گرفته‌است و آیا از ارگان خاص یا اشخاصی سفارشی شده یا اینکه اعضای شورای اسلامی طبق عهدی که با مردم داشته و با رای‌ آنان آمده‌اند، خودشان با توجه به ضابطه‌ها دست به این اقدام زده‌اند؟ 

سخنگوی شورا در این زمینه اظهار داشت: در خصوص انتخاب شهردار طبیعی بود که هزاران نفر زنگ بزنند و سفارش کنند ولی مطمئن باشید انتخاب شهردار بدون هیچ فشاری از شخص یا جایی صورت گرفته و ساعتها و جلسات بسیاری در این زمینه گرفتیم تا به تصمیم نهایی رسیدیم. 

ارسطو قائدی با بیان اینکه مصلحت مردم و شهر از هر چیزی برای ما اولویت دارد افزود: تمامی کاندیداهای شهرداری با ارائه برنامه‌ها در جلسه حضور پیدا کردند و به برنامه‌های آنان رسیدگی شد ضمن اینکه عملکرد گذشته‌ آنان، قدرت جذب سرمایه برای شهر، ارتباط با دولت جدید و بسیاری فاکتورهای دیگر باعث شد تا اعضای شورا با رای قاطع مهندس بهزاد احمدی‌فرد را بعنوان شهردار انتخاب کنند. 

پرونده موسوم به سلحشوران

سوال دیگر خبرنگار «دادخبر» پیرامون نتیجه‌ی پرونده‌ی موسوم به سلحشوران بود که در سال‌های گذشته حرف و حدیث بسیار داشت و نتیجه نهایی آن به مردم اعلام نشد. 

قائدی با بیان اینکه غیر از این پرونده، پرونده‌های بسیار دیگری نیز وجود دارد که باید شفاف‌سازی شود افزود: ما در این پرونده هم مانند دیگر پرونده‌ها تازه ورود کرده و حتی پیرامون املاک نیز ٢٠ سوال فرستاده‌ایم که باید پاسخ گفته‌شود و از این موارد زیاد است. حتی هنوز سند تالار شهید سلیمانی بنام شهرداری زده نشده‌است. از این دست کارها بسیار است که در حال پیگیری هستیم و قطعا نتیجه را اعلام خواهیم کرد. 

رمز موفقیت ما در اختلاف‌نظر و گفتگوست

مسیب غریب‌زاده رئیس کمیسیون ماده صد پیرامون اعضای شورای اسلامی شهر برازجان و برگزاری جلسات گفت: در این دوره از شورا افرادی در کنار هم جمع شده‌ایم که خوشبختانه همه اهل گفتگو و رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب برای شهر هستیم. 

وی افزود: ما با سلیقه‌های مختلف کنار هم هستیم و اتفاقا پیرامون مسائلی با هم به چالش هم می‌خوریم ولی این چالش‌ها رمز موفقیت ماست چون همه اهل گفتگو، گذشت و تعامل هستیم. این بدیهی‌ست که هر عضوی حتی تفکرات سیاسی خاص خودش را داشته‌باشد اما در تصمیمات ما هیچ‌گونه سلیقه و جریان سیاسی وجود ندارد و رضای مردم و خداوند مدنظر قرار می‌گیرد. 

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار