تاريخ انتشار: 22 شهريور 1400 - 08:03
واکنش نماینده دشتستان به اظهارات نماینده کازرون:

دادخبر؛ نماینده مردم دشتستان در مجلس در خصوص سخنان اخیر نماینده کازرون در مجلس درباره موضوع آب گفت: من این صحبت‌ها را نپخته، تفرقه‌انگیز و ضد امنیت می‌دانم.

با این منطق اشتباه باید بگوییم که کازرونی‌ها هم از گاز بوشهر دل بکنند

به گزارش دادخبر، دکتر ابراهیم رضایی تصریح کرد: شهرستان دشتستان و استان بوشهر میزبان هزاران نفر از اهالی شهرستان کازرون هستند. رابطه‌های عمیق دوستی، خویشاوندی، تجاری و اقتصادی بین مردم دشتستان و کازرون وجود دارد و نباید برخی افراد سخنانی را بیان کنند که به این روابط لطمه‌ای وارد شود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم دشتستان و کازرون ارتباطات و روابط دیرینه‌ای با یکدیگر دارند.

 

رضایی خاطرنشان کرد: این حرف‌ها بر خلاف مصالح مردم هر دو شهرستان است. شاید اینها ناشی از سرخوردگی از رد صلاحیت در انتخابات ریاست جمهوری و یا ناکامی در انتخابات رئیس مجلس یا برکناری از ریاست کمیسیون انرژی مجلس است.

 

وی با بیان اینکه از جان فداهای وزیر سابق نفت بیش از این انتظار نداریم، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم با این منطق اشتباه صحبت کنیم باید بگوییم که مردم کازرون هم از گاز بوشهر دل بکنند اما این را ما قبول نداریم و این حرف بی‌منطق است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: بنده طبق قانون اساسی هم نماینده مردم دشتستان هستم و هم نماینده مردم کازرون؛ از منافع همه مردم ایران باید دفاع کنیم. این کشور یکپارچه است و این حرف‌ها بر خلاف نص صریح بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در مورد منطقه‌گرایی و قوم‌گرایی هشدار دادند.

 

رضایی عنوان کرد: این حرف‌های پوپولیستی و عوام‌فریب که بر خلاف قانون است درست و صحیح نیست. یک بار برای همیشه این سخنان تنش‌زا را که در حقیقت نشان از نداشتن تعادل دارد را کنار بگذاریم. قبل‌تر هم چنین مطالب سخیفی گفته شده بود ولی من پاسخ ندادم چون نمی‌خواستم وارد این دعواها شوم ولی چند بار تکرار شده و الان احساس می‌کنم اگر پاسخ ندهیم اجحافی صورت گرفته است و شاید فکر می‌کنند نمی توانیم از این حرف‌ها بزنیم.

 

ایسنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار