تاريخ انتشار: 20 شهريور 1400 - 18:01

داد خبر؛ امروز پیام ریاست دانشگاه در تغییر رنگ بوشهر و کم شدن شیوع، بستری و مرگ را که دیدم به خود بالیدم و آرزو کردم مردم و مدیران هر چه دیر اما به آگاهی رعایت وکنترل شرایط رسیده باشند، اما اداره کل تامین اجتماعی هر آنچه دانشگاه علوم پزشکی برای مهار پاندومی رشته کرده بود با انسداد حسابهای کارفرماهای جزء  که راهی غير  امرار معاش از یک حساب کوچک ندارند را  اجبارِ پرداخت و رفع مسدودی حساب به شعبات تامین اجتماعی و حتما پس از آن بانک کشید

تأمین اجتماعی یا اشتباه در تأمین

داد خبر ـ بابک شاکر: «مسعود نامی در راه به مجدالدین همایون شاه رسید. پرسید که در چه کاری؟ گفت چیزی نمی‌کارم که به کاری آید. گفت پدرت نیز همچنین بود، هرگز چیزی نکشت که به کار آید.» رساله دلگشا

 

آری این داستان اداره کل تامین اجتماعی  استان بوشهر که سالهاست چیزی نمی‌کارد که به کار آید، جز فشار بر کارگاه های کوچک که نام پر طمطراق کارفرما بر آن نهاده اند و شرکتهای عریض و طویل از راه اخذ بیمه راه انداخته‌اند که در گذشته شستاها و دیگر شرکتها و مشکلاتشان را دیدیم. دست آخر چه کارفرما دو نفر کارگر داشته باشد چه هزاران نفر اندک مستمری را به عنوان بازنشستگی برای او‌تعیین می‌کنند، که در تأمین مایحتاج زیستی خود بماند به قولش علی برکت اله.

 

امروز اما در انتهای پیک پنجم کرونا که روزانه پانصد تا ششصد نفر از عزیرانمان در کشور و در استان گاه اعداد دو رقمی از نزدیکانمان را از دست می‌دهیم به بهای مبالغی اندک سه تا چهار میلیون حسابهای امرار معاش مردم توسط اداره کل تأمین اجتماعی مسدود شده بی آنکه توجهی به شرایط حساس پاندومی داشته‌باشند. انگار تغییر در دولت شرایط پاندومی را تغییر می‌دهد، امروز پیام ریاست دانشگاه در تغییر رنگ بوشهر و کم شدن شیوع، بستری و مرگ را که دیدم به خود بالیدم و آرزو کردم مردم و مدیران هر چه دیر اما به آگاهی رعایت وکنترل شرایط رسیده باشند، اما اداره کل تامین اجتماعی هر آنچه دانشگاه علوم پزشکی برای مهار پاندومی رشته کرده بود با انسداد حسابهای کارفرماهای جزء  که راهی غير  امرار معاش از یک حساب کوچک ندارند را  اجبارِ پرداخت و رفع مسدودی حساب به شعبات تامین اجتماعی و حتما پس از آن بانک کشید و این روال همینگونه ادامه خواهدداشت. اتاق اول پر ازدحام، اتاق دوم پر ازدحام، سوم و چهارم ونکته جالب تر اینکه خود نیز زیر بار خطاهای خود نمی روند، اما در مطالبه و جریمه ید طولایی دارند:

عمری چو حلقه بر در وصل تو‌سر زدیم

عشقت جواب داد که کس در وثاق نیست

 

جناب آقای حاج عباس دیری چرا با جان مردم بازی می کنید، اگر توانایی مدیریت یک مجموعه بیمه‌ای را ندارید، قبل از بازنشستگی یا کنار گذاشته شدن، بروید.

مگر شما تذکرات ستاد ملی کرونا را نمی‌شنوید. چرا نظارتی بر نحوه برخورد کارمندان با اربابان رجوع ندارید، ولله کارمندان نیز از این ظلمی که به مردم روا داشته شده مکدرند و کم حوصله که جانشان در کف در حال راهنمایی و چانه زدن هستند، کم نیروهای توانمند تامین اجتماعی به این ویروس مبتلا شدند؟ آقای دیری در این ایام نزدیک اتمام خدمت و افتخار بازنشستگی و در این ایام سوگواری جانهای عزیز مردم، باقیات و صالحات گذاشتید!

 

خزانه کشور وابسته به اندک درآمد یک کارفرماهای جزء  است؟ ماجرای شما همانا حکایت مشورت شخصی با دوست خود بود گفت مرا چشم درد است ، رفیقش گفت والا نمی دانم مرا پارسال دندان درد بود برکندم!

 

کجا دیده ایم در سیستم ترک کار نیرویی ثبت شود و آنگاه پس از هشت ماه بر سر کار باز گردد، نام ایشان در لیست جدید قید شود و‌کار فرما را جریمه کنند . 

دولت الکترونیک که جزء تأكيدات رياست محترم جمهور است  ، در شرايط پاندومی نمی توانست فضایی برای دریافت اندک ریالی جریمه را فراهم کند که موجبات ازدحام مردم و شروع مجدد پیک کرونا نکند و حتما مردم باید به خدمت همکاران شما برسند و قبض روی قبض پشت خود پرداز پرداخت کنند؟

بهتر است قبل از خاتمه مطلب حکایتی نقل کنم شخصی به جنگ می رفت سپر بزرگی در دست گرفته بود ، مهاجمان سنگی بر سر او زدند فریاد زد ، ای مرد سپر به این بزرگی ندیدی که به سر من زدی ... حال امیدوارم این حضور در ازدحام از ساعت ۷ صبح و پرداخت کل مبلغ به زعم شما جریمه مایه ی بیماری و انتقال ویروس نشود که اگر کوچکترین نشانه ای از ابتلا پیش بیاید از تدبیر شما می دانم زیرا ما دو سال است سپری بزرگ در دست گرفته بودیم اما شما با سنگی ، سر بشکستید !

 

جناب دیری قصد ندارم وارد حواشی شوم ولی قطعا این انسداد حسابها و دیگر مواردی که مردم بوشهر از اداره کل تامین اجتماعی به عنوان درد دل دارند دیگر به گوش انتهای خدمت جناب دیری نمی رسد، لذا ایجاب می کند سازمانهای نظارتی استان سری به برون و درون این سازمان بزنند و تا قبل از بازنشستگی ایشان پرسش ها به پاسخ کشیده شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار