تاريخ انتشار: 01 شهريور 1400 - 07:17
دلایل برکناری شهردار سابق برازجان؛

داد خبر؛ مصاحبه ای که جناب آقای محمدی شهردار اسبق با هفته نامه اتحاد جنوب و سایت خبری اتحاد خبر انجام داده  برایم بسیار عجیب بود که ابراز این حجم از ناراستی و عدم صداقت باور کردنی نیست و اینجانب را بر آن داشت که به بسیاری از این گفته‌های ایشان پاسخ داده تا مردم شریف برازجان با شفافیت کامل، عملکرد ۴ سال شهرداری برازجان را به نظاره بنشینند.

 

جناب محمدی آخر چقدر فرافکنی؟!

دادخبر _ امضاء محفوظ: در پی شروع جلسات شورای ششم شهر برازجان و انتخاب سرپرست و شهردار این شهر و عدم  اقناع مردم شریف برازجان پیرامون دلیل برکناری محمدحسن محمدی شهردار سابق این شهر شائبه‌های فراوانی پیش آمده تا آنجا که ایشان از این فرصت استفاده کرده و طی مصاحبه‌ای رسمی اقدام به فرافکنی نموده و به نوعی خود را توانمند در حوزه مدیریت شهری نشان داده اما مورد اقبال شورای جدید قرار نگرفته‌است. 

این اقدام ما را بر آن داشت تا با کنکاشی بر عملکرد انتخاب شهردار توسط شورای ششم شهر برازجان دلایل عدم استقبال از شهردار سابق و عدم رای دهی به ایشان را  بررسی کنیم و به دلایل عدم انتخاب ایشان بپردازیم.

 

مصاحبه ای که جناب آقای محمدی شهردار اسبق با هفته نامه اتحاد جنوب و سایت خبری اتحاد خبر انجام داده  برایم بسیار عجیب بود که ابراز این حجم از ناراستی و عدم صداقت باور کردنی نیست و اینجانب را بر آن داشت که به بسیاری از این گفته‌های ایشان پاسخ داده تا مردم شریف برازجان با شفافیت کامل، عملکرد ۴ سال شهرداری برازجان را به نظاره بنشینند.

 

در ابتدای متن مصاحبه هر چند سایت خبری تلاش کرده با تعریف و تمجید از شهردار اسبق فضا را به سمت حمایت هدفمند ببرد و شهردار سابق برازجان را به دلیل ثبات مدیریتی طی ۴سال گذشته موفق نشان دهد اما به این نکته اشاره نکرد که طی ۴سال شورای پنجم در هر شرایطی ۴نفر از اعضای شورا از عملکرد ضعیف ایشان ناراضی بوده ولی به دلیل عدم مشارکت ٣عضو دیگر در بحث استیضاح (که در هر شرایطی حامی شهردار بودند) و شهردار مطیع کامل آنها بود نتوانستند از ایشان حساب کشی کنند.

 متاسفانه در این میان حمایت‌های بی دریغ اصحاب رسانه و برخی فعالین اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی وغیره بی تاثیر نبود و ایشان هیچگاه خود را در خطر نمی‌دید و اشتباهات موثری انجام داد که در ذیل همین متن به طور مشروح به آنان خواهیم پرداخت.

 

شهردار سابق هر چند کارهای روبنایی مانند نورپردازی شهری، ساخت آبنما و... به عنوان نقطه قوت برای خود محسوب می‌نماید ولی کسی نیست که بگوید با ۴۵٠میلیارد تومان بودجه شهرداری برازجان طی این ۴سال چه کار موثر و خدمت بزرگی صورت گرفته است؟! (بودجه‌ای که با آن می‌توان یک شهر پویا و عالی طراحی کرد ولی با حیف و میل این بودجه فقط کارهای دم‌دستی و ضعیف انجام شد و شهرداری برازجان با این حجم پول دریافتی بابت ارزش افزوده عملا هیچ کاری نکرده‌است) 

برای درک بهتر این موضوع همین قدر کافی‌ست که بدانیم در دوره جناب محمدی ۴٠٠میلیارد تومان ارزش افزوده از طریق استانداری به شهرداری واریز شد که نسبت به دوره شهرداران قبل یعنی دوره چهارم شورا ده برابر بوده‌است و دریافتی ارزش افزوده و کمکهای دولتی در دوره آنان کمتر از ۴٠میلیارد تومان بوده  و مردم باید بدانند با این پول در دوره شما عملا هیچ کاری صورت نپذیرفته است. (به جرات می توان گفت بودجه دریافتی شهرداری برازجان حاصل از ارزش افزوده، حق آلایندگی و کمکهای دولتی در دوره جناب محمدی بیش از دو برابر کل دریافتی شهرداری برازجان در 40 سال اخیر می باشد)

 

حال با توجه به مقدمه فوق و مصاحبه شهردار برازجان پاسخ‌هایی دقیق و شفاف پیرامون عملکرد ضعیف شهرداری برازجان طی ۴سال گذشته ارایه خواهیم داد:

 

جناب محمدی در مصاحبه‌تان فرموده‌اید از تمام ظرفیت‌های علمی و تجربی شهرداری در زمان شروع به کارتان در سال  ٩۶استفاده کرده‌اید، آیا خانه نشین کردن ١٧نفر از کارشناسان، مدیران و پرسنل شهرداری طی ۴سال گذشته به معنی استفاده از تمام پتانسیل هاست؟!

 آیا عدم تعیین تکلیف بیش از ١٧٠نفر پرسنل کارتی شهرداری و عدم پیگیری استخدام آنها و عدم پرداخت حقوق قانونیشان مانند نوبت کاری، اضافه‌کاری و سایر مزایای قانونی به معنی استفاده از تمام پتانسیل هاست؟ 

 

جناب محمدی تا قبل از حضور جنابعالی همه پرسنل شهرداری می‌دانستند دادن اضافه کار به پرسنل به منزله ترمیم حقوق است و به صورت سنواتی (سه ماه یا شش ماه یا سالانه) پرداخت می‌شد که جنابعالی برای تحکیم جایگاه خود پرداخت اضافه کاری را دایمی کردید و این خود چالشی بزرگ برای شهرداران بعد از شما خواهد بود آیا این موضوع هم استفاده از پتانسیل هاست؟!

(هر چند حجم انبوه پرداخت ارزش افزوده به شهرداری برازجان در مدیریت ضعیف شما بی تاثیر نبوده و به جای آنکه صرف پروژه عمرانی شود صرف تحکیم صندلی خود کرده‌اید.)

 

جناب محمدی طی ۴سال گذشته درآمد شهرداری حاصل از درآمد داخلی خود بدون کمک دولت و استانداری کمتر از ۵٠میلیارد تومان بوده و به جرات می‌توان گفت اگر کمکهای دولتی و ارزش افزوده نبود امروز شهرداری برازجان یکی از شهرداریها ورشکسته استان محسوب می‌شد که امیدوارم این درآمدهای از ارزش افزوده در زمان شهرداران آینده نیز واریز شود. 

 

فرموده‌اید در ابتدای شروع به کار شهرداری طلبکاران زیادی داشته و طوری وانمود کرده‌اید که اکنون شهرداری هیچ طلبکاری ندارد در صورت آنکه هم‌اکنون بالغ بر ٢۵میلیارد تومان شهرداری برازجان به سازمان‌ها، نهادها، پیمانکاران، مغازه‌داران و ... بدهکار است و این موضوع در شهرداری امری معمول بوده‌است. 

و اما جناب محمدی، این را بدانید که حجب و حیای سرپرست فعلی شهرداری این اجازه را نمی‌دهد که مانند شما بدهی انباشته‌ای که ایجاد کرده‌اید را رسانه‌ای نماید.

 

در بخش دیگری از مصاحبه‌تان گفته‌اید شهرداری دچار تنش‌هایی ادامه‌دار بوده‌است. در اینجا باید خاطر نشان کرد به لطف واریز ارزش افزوده از طریق استانداری و کمکهای دولتی در دوره شما شهرداری به مرحله حاد نرسید چون شهرداری در تمام  شکایتها محکوم گردیده و پرداخت کرده‌اید و این موضوع عملکردی برای شما محسوب نمی‌شود.

 

فرموده اید در ابتدای شروع به کار شهرداری  کمتر از ٢٠میلیون تومان در حساب شهرداری موجود بوده باید یاد آور شد شما در تاریخ ١٣٩۶/١/١٨ به عنوان شهردار معارفه شده‌اید. یعنی دقیقا بعد از تعطیلات عید نوروز که شهردار قبل از شما تمام حقوق و عیدی پرسنل و سایر بدهی‌های سال قبل را پرداخت کرده‌بود و عملا هر ساله شهرداری در ابتدای سال همین میزان درآمد در حساب خود دارد و این نشان دهنده قدرت  شهردار قبل از شماست که تمام پروژه های شهری و خدماتی را انجام و پولی برگشت نخورده است و مثل زمان شما نبوده  که سالانه بین ۵تا ١۴میلیارد تومان مازاد بودجه آورده‌اید (در مجموع طی ۴سال ٢٧میلیارد تومان) و بیش از ۶٠درصد پروژه‌های عمران شهری را اجرا نکرده تا پول برای حقوق پرسنل و کارهای خدماتی و تبلیغاتی کم نیاورید که این خود ضعف بزرگی در دوره ۴ساله شما محسوب می‌شود. 

 

فرموده‌اید حل مناقشه مالی با سازمان تامین اجتماعی! 

جناب محمدی آخر چقدر فرافکنی؟!

کدام حل مناقشه؟ بدهی ١٢میلیارد تومانی شهرداری برازجان که به لطف پیگیری شورای پنجم و ابلاغ قانون بخشودگی جرایم به کمتر از ٧میلیارد تومان بصورت قسطی رسیده بود را پرداخت نکردید تا امروز شهرداری به این سازمان بیش از ١۴میلیارد تومان بدهکار باشد یعنی علاوه بر جریمه دیر کرد مجدد، بخش قابل ملاحظه‌ای هم بدهی اضافه گردیده‌است. 

 

فرموده اید بودجه مصوب شورای شهر را در سال ٩۶محقق کردم. از همین جا به تمام مخاطبین اعلام می کنم در ۴سال مدیریت جناب محمدی فقط ١٠تا ١٢در صد بودجه محقق شده حاصل تلاش شهرداری برازجان و مدیریت مجموعه مالی ایشان  بوده و اگر کمکهای دولتی و ارزش افزوده نبود امروز با شهری ورشکسته مواجه بودیم خطری که هم‌اکنون نیز شهرداری برازجان را تهدید می‌کند و در صورت عدم واریز ارزش افزوده در دولت جدید یا کاهش و اخلال در آن شهرداری برازجان با تلاطمی شدید مواجه خواهد شد. چون در طی ۴سال گذشته هیچ اقدامی که موجب درآمد پایدار برای شهرداری برازجان باشد صورت نپذیرفته‌است.

 

جناب محمدی گفته‌اید شهرداری را به دامان مردم برگرداندیم این جمله‌ی خوب و جذابی‌ست اما به چه قیمتی این کار را کرده‌اید؟ 

من به شما می‌گویم به چه قیمت این کار را کرده‌اید: به قیمت رها کردن شهر در ساخت و سازهای تجاری و مسکونی بدون پروانه، به قیمت بیش از ۵۰۰هکتار ساخت و ساز در حریم شهر، به قیمت رها شدن وضعیت بازار روز و دستفروشان، به قیمت تخلیه نخاله‌های شهری در اقصا نقاط شهر، به قیمت عدم توجه به بافت فرسوده و ... 

آخر این که نشد جلب اعتماد! قطعا برخورد سلبی هم لازم بود و یکی از چالشهای بزرگ شهرداران بعد از شما همین مسایل خواهد بود.

 

در بخشی از مصاحبه خود به پروژه های عمرانی اشاره کرده‌اید که جا دارد پیرامون بعضی از آنها شفاف سازی شود. مثلا درباره پیاده‌رو و پیست دوچرخه سواری سلامت باید به عرض برسانم پس از اتمام و تفکیک زمینهای پشت آن در این پیاده‌رو ٣خیابان احداث خواهد شد و این پیاده‌رو و جاده دوچرخه سواری بطور کامل از بین خواهد رفت. 

در پروژه پارک تازه تاسیس کنار پل دره آردو به نام شهدای سلامت طبق طرح تفضیلی در صورت احداث خیابان از میدان شهدای خلیج فارس تا میدان کشاورز بخش عمده ای از این پارک تخریب و خیابان خواهد شد. 

در حوزه آسفالت معابر به اطلاع مردم شریف می‌رساند که هزاران تن قیر به جای مانده از دوره شهردار قبل بود که شما توانستید شهر را آسفالت نمایید که عمر مدیریتیش کفاف نداد تا نهایت سودش برای شما باشد، ضمن آنکه ٧۵٠تن قیر محلات هدف که توسط راه و شهرسازی به شهرداری اهدا شده کجا مصرف گردیده است؟ که طبق گفته مدیر کل راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت نحوه اجرای آن در محلات هدف مانند بافت فرسوده و محلات کم برخوردار گزارش نشده و باید تعیین تکلیف گردد.

 

فرموده اید ١٩٣٠٠٠متر مربع فضای سبز احداث کرده‌اید.

اگر منظور از احداث فضای سبز فقط سنگ جدول چینی در این فضاها بدون درخت و چمن و امکانات است که مردم بهتر می‌توانند قضاوت کنند که در محلاتشان این حجم پارک احداث شده یا خیر... 

 

در بخش دیگری از سخنانتان به بازگشایی و تملک املاک در مسیر خیابان شریعتی به خیابان الفتح اشاره کرده‌اید که باعث باز شدن گره ترافیکی این مکان شده است. 

جناب شهردار اسبق! در نحوه تملک این مسیر شما چگونه عمل کرده‌اید؟ با چه مجوزی زمین کشاورزی که غیر قانونی در آن خانه ساخت شده بود به قیمت مسکونی خریداری کرده‌اید؟ و این در صورتی‌ست که مادر سند این زمینها در دست اشخاص دیگر است و اکنون برای آنان مشکل مالکیت پیدا شده‌است. 

شما که خود را معمار و طراح مدیریت شهری می‌دانید، به راستی احداث پارک مشاهیر در ورودی شهر از سمت بوشهر و روی هم قرار دادن سنگ لاشه به عنوان نمای پارکی چه زیبایی دارد؟ یا آنکه اِلمان زشت و پر از اشکال میدان امام رضا(ع) که با سیم بکسل مهار شده جزء افتخارات خود می دانید. یا اِلمان IBORAZJAN را جلوی کاروانسرای مشیر الملک قرار داده اید و به هیچ اعتراضی توجهی نکردید. 

 بخش دیگری از صحبتهای شما برمی گردد به تالار شهر که بصورت مشارکت ۵٠درصد شهرداری و ۵٠درصد استانداری اجرایی گردید  که شما به عنوان شهردار در محاسبات اولیه‌تان به شورای شهر هزینه نهایی  آن را ١۶میلیارد تومان برآورد کردید که اکنون با ٧٠میلیارد تومان دارد به پایان می‌رسد و اشتباه محاسباتی جنابعالی در پیش بینی بودجه این پروژه باعث شد بیش از ۵٠میلیارد تومان هزینه به این شهر تحمیل شود و شهرداران بعدی را با چالش بودجه مواجه کنید. این نیز بزرگترین نقطه ضعف عملکرد بی برنامه شما بود.

 

فرموده اید ارتقاء درجه شهرداری اتفاق مهمی بود.

اما نمی‌گوئید کجای این موضوع مهم است؟ این موضوع را یادآور می‌شوم درجه شهرداریها در گذشته حایز اهمیت بود که ارزش افزوده کمی پرداخت می‌شد و استانداریها بر اساس درجه هر شهر بودجه عمرانی مناسبی پرداخت می‌کردند. اما اکنون با توجه به پرداخت ارزش افزوده این بودجه عمرانی تقریبا به صفر رسیده است و اینقدرها هم هیاهو نداشت که در بوق و کرنا کرده‌اید. البته افزایش درجه شهرداری محاسناتی هم داشت که آن افزایش حقوق شهردار بود و افزایش بهینه چارت شهرداری نیز یکی از مزایای آن بود که ما در افزایش بهینه چارت شهرداری عملا چیزی ندیده‌ایم. 

 

یکی دیگر از معایب کار شما در ۴سال گذشته تبلیغات گسترده و صرف هزینه ٢٠٠تا ٣٠٠میلیونی تومانی سالانه برای رپرتاژ خبر و تبلیغات در نشریات و خبرگزاری‌ها بود که بی تاثیر در محبوبیت کاذب شما ندارد و باعث عدم انتقاد بسیاری از اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی شد. 

اما امروز باید به ضعف‌های عملکردی خود پاسخی شفاف دهید. 

 

شما در بخش دیگری از سخنان خود به ضابطه‌مند کردن نظام پرداخت مالی شهرداری اشاره کرده‌اید. 

جناب شهردار سابق! کدام نظام‌مند را می‌فرمائید؟ اینکه میلیارها تومان پول به حساب کارپرداز برخلاف بخشنامه بودجه سالانه و تمام قوانین مالی شهرداری واریز کرده‌اید نه تنها بسیار شبهه‌انگیز بلکه کاملا غیر قانونی و به نوعی پولشویی محسوب می‌گردد و به جای آنکه به حساب شرکتها، پیمانکاران و مغازه‌داران بر اساس اسناد پرداختنی چک صادر نمایید از طریق کارپرداز و روشی کاملا مجهول پرداختها صورت پذیرفته است. 

 

جناب شهردار سابق! شما گریزی نیز به ایجاد درآمد برای شهرداری زده‌اید که باید گفت یکی از نقاط بسیار تاریک عملکرد شما عدم درآمدهای پایدار و مجهول بودن درآمدها کارخانجات آسفالت و سنگ شکن شهرداری است. 

کارخانجاتی که طی ۴سال حضور حضرتعالی کمتر از ٨میلیاردتومان درآمد و بیش از ١٢میلیارد تومان هزینه داشته‌است.

 یعنی به طور متوسط سالانه ٢میلیارد تومان درآمد سنگ شکن و کارخانه آسفالت به راستی چه کسی این میزان درآمد و هزینه را باور می‌کند.

 

یکی از ادعاهای شما مبنی بر احداث نیروگاه بزرگ خورشیدی برای تولید برق است که به هیچ عنوان واقعیت نداشته و کذب محض می‌باشد و اعضای سابق شورای شهر از این طرح شما ابراز بی اطلاعی می‌کنند. ضمن آنکه شورای شهر بارها مکاتبات لازم برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر حداقل در پارک‌ها، نامه زده که هیچ پاسخی نداده‌اید.

 

جناب محمدی در بخشی از سخنانتان مازاد بودجه را اتفاقی بسیار مثبت دانسته‌اید که این موضوع  نشان از ضعف شدید مدیریتی و برنامه‌ریزی شماست. زمانی مازاد بودجه کار خوب و پسندیده‌ایست که شما تمام پروژه‌ها و بدهی های خود را پرداخت کرده و مازاد بودجه بیاورید تا سال بعد در پروژه‌های عمرانی هزینه کنید در صورت آنکه بیش از ۶۰درصد پروژه های عمرانی در سالهای ٩۶تا ٩٩اصلا به مرحله قرارداد هم نرسیدند چه رسد به اجرا و این یعنی اوج ضعف و بی برنامگی یک شهردار که نه تنها پروژه‌های مصوب را اجرا نکرده بلکه بودجه مازاد را هزینه خدمات شهری و اداری نموده که جرم محسوب می‌شود.

 

 نکته بعد، آنکه فرموده‌اید حساب شهرداری را با ۵۴میلیارد تومان به شهردار بعدی تحویل داده‌اید این یعنی ضعف ویژه شما، وفق قانون حساب، حساب شهرداری است نه حساب شخصی شما و اگر توانایی داشتید می‌بایست طی ۶ماه اول سال با توجه به پروژه‌های عمرانی تعریف شده در بودجه پیمان آنها را منعقد و شروع به کار می‌کردید که این اتفاق نیفتاده و بار سنگینی از نظر اعلام مناقصه و مزایده پروژه‌های عمرانی به دوش شهردار جدید انداخته‌اید.

ضمن آنکه مجدد یادآور می‌شوم بخش عمده‌ای از این پول‌ها بدهی افزوده‌ایست که از دوره شما به جای مانده پس این نوع اظهار نظر ها چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. 

 

فرموده‌اید می‌خواستیم ادامه تملک مسیر دلگشا را انجام دهیم. 

جناب شهردار اسبق! پروژه‌ای که تملک آن طی ۴سال گذشته و در زمان مدیریت شما کمتر از ١٠درصد تملک شده‌بود حالا به یاد آن افتاده‌اید؟ یا حالا به فکر دیوار چینی دره‌های فصلی افتادهاید؟ یعنی طی ۴سال گذشته این همه مشکلات را ندیده‌اید؟! 

 

در موضوع حسابرسی نیز آنقدر تخلفات گسترده و غیر قابل اغماض است که موسسه حسابرسی عملکرد مالی شهرداری را با ادله کافی مردود اعلام کرده و شهرداری در دفاع از خود هیچ جواب قانع کننده‌ای نداشته و قطعا نهادهای نظارتی نیز به این موضوع ورود خواهند کرد چون طی ۴سال گذشته شهرداری برازجان تمام قوانین، بخشنامه بودجه، دستورالعملها و آیین نامه مالی شهرداریها را رعایت نکرده‌است و فقط به یک نکته اشاره می‌کنم که طی ۴سال حضور شما به عنوان شهردار برازجان بیش از ١٢٠میلیارد تومان انحراف از بودجه داشته‌اید و در مصاحبه‌تان گفته‌اید اگر تخلفی در عملکرد من دیده‌اید شلاق بزنند یا اعدام کنند ولی محاکمه منصفانه بابت این همه خرابی کافیست.

 

گفته اید طی ۴سال حضورتان به عنوان شهردار به این شهر زمین اضافه نکرده‌اید.

یکی دیگر از نقاط سیاه دوران مدیریت شما اضافه نشدن به محدوده و حریم شهر است تا جایی که مردم مجبور به خرید زمین کشاورزی در حریم چسبیده به شهر شدند و صدها هکتار منازل مسکونی بدون رعایت شرایط و ضوابط شهرسازی، حق السهم شهرداری، عوارض و... اضافه شد که اگر اندک درایتی داشتید این شهر را به این حال و روز نمی‌انداختید که این خود یکی از چالشهای بزرگ در ٢٠سال آینده این شهر خواهد بود. 

 

و در آخر پیشنهاداتی به شهردار فعلی و حتی آیندگان دارم تا درس عبرتی باشد برای همگان. 

از تک تک شما خواهش می کنم از انجام کارهای تبلیغاتی و بزرگ نمایی آنها پرهیز کنید که این شهر نیاز به همت والا جهت پیشرفت و آبادانی دارد و محبوبیت نزد خداوند و عدم حیف و میل بیت المال بسیار ارزشمندتر از این است که از شما به دروغ تعریف و تمجید شود و هیچ وقت در مسیر محمدی‌ها گام برندارید و کارهای روبنایی ضعیف و بی ارزش انجام ندهید و دنبال کارهای بزرگ باشید تا این شهر توسعه یابد. 

زدن آبنما، نورپردازی و رنگ آمیزی بخش کوچکی از اتفاقات روتین یک شهر است و مانند ۴سال گذشته نباشید که زیر ساختهای شهری کامل نابود شده است و به فکر مسایل عمده‌ای مانند سیستم حمل و نقل عمومی باشید که دیگر تاکسی و مینی‌بوس و اتوبوس برای این شهر نمانده‌است. 

به فکر آرامستان این شهر باشید که مردگانمان را داریم روی هم خاک می‌کنیم. 

ترافیک شهری به وضعیت وحشتناکی رسیده و باید ساختار ترافیکی شهر اصلاح گردد. 

به دلیل ولنگاری، بازار روز به مرحله انفجار رسیده و عملا خرید در آن غیر ممکن است. 

به فکر درآمدهای داخلی شهرداری باشید که با وضعیت موجود هر زمان امکان عدم پرداخت کمکهای دولتی و ارزش افزوده وجود دارد. 

سیستم حمل زباله و ماسین آلات آنرا نوسازی کنید تا مانند شهردار قبل، سالانه بیش از ٣میلیارد تومان هزینه تعمیر و نگهداری ندهید و نگهداری از آن را به بخش خصوصی واگذار نمائید.

واحد شهرسازی کمیسیون ماده ١٠٠ و پلیس پیشگیری را فعال نمایید و شهر را از نظر ساخت و سازهای بی رویه فعلی نجات دهید.

دلسوزانه به توسعه فیزیکی شهر توجه کنید بخصوص سکونتگاههای غیر مجاز و برای جلوگیری از گسترش بیشتر شهر راه چاره بیاندیشید. 

پارکها و فضاهای سبز رها شده را احیا کنید. 

وضعیت دره‌های فصلی را احیا کنید و در دیوارکشی آنها اهتمام ویژه‌ای داشته باشید. 

تخلفات اداری و مالی گذشته را اصلاح کنید تا گریبان شما را نگیرد. 

بدون حب و بغض مدیران شایسته و کاربلد شهرداری را به جایگاهی که شایستگی دارند برسانید ولو اگر با شما مخالفتی داشته باشند. 

کارخانجات شهرداری را دریابید قطعا درآمد آنها ده‌ها برابر وضع موجود است. 

و....

 

با آرزوی سلامتی برای تمامی همشهریانم، گذشتن از بیماری کرونا و شهری آباد و زیبا

 

امضا محفوظ


نظرات کاربران
کوروش حدود 29 روز قبل گفت:
هزاران درود بر قلم شیوای شما دست مریزاد
محمد حدود 29 روز قبل گفت:
خخخخخ خیلی ضایع نوشتی عضو شورای سابق
همشهری حدود 29 روز قبل گفت:
سلام ، والله برید شهر جم ببینید تا بدونید کار عمرانی چیه ؟ چهارتا اب نما فقط ساختیم تو این شهر و همه گفتیم به به ، شهری که یک اسفالت درست نداره ، شهری که یک خیابان درست نداره ، شهری که یک شهربازی نداره که بچه ادم وقتی میبری شهربازی تو شهرای دیگه هی نپرسه این چیه ، اون چیه؟ ،اما کی گوش میدا ؟ منم خومه خسته نمیکنم مثل بقیه میشینم لب جو و تعریف الکی از چهارتا اب نما میدم تا بلکه خومه گول بزنم ، بهتر بگم دلایل اینکه شهردار سابق با این قدرت از خودش تعریف میکنه دوتا دلیل هست یکی تو دست داشتن چندتا سایت خبری تو شهرمون و دیگری بماند ...
حسین حدود 29 روز قبل گفت:
سلام درود برشما کارگر کارتی خدمات شهری
جناب آقای محمدی
شما در حق ما خیانت کردی و ماشین آلات خدمات شهر را نگاه کن بعد بگو شما 54ملیارد پول در حساب داشتی ولی ناوگان خدمات شهری ضعیف ضعیف است
فاطمه حدود 29 روز قبل گفت:
درود بر شما که حقایق تلخی رو بیان کردید
سارا -ه حدود 29 روز قبل گفت:
واقعا چقد ما اشتباه کردیم ممنون نگاهم عوض شد
سوگل حدود 29 روز قبل گفت:
مردم‌رو چی فرض کرده بود بهتر که رفت لیاقتش همون خرموجه😂
مصطفی حدود 29 روز قبل گفت:
چه‌جالب یعنی تا این حد…..
مهسا حدود 29 روز قبل گفت:
🌺🌺🌺🌺 عالی
حمید حدود 29 روز قبل گفت:
شهرداری که فقط به فکر جیب خودش باشه آخر و عاقبت شهر هم این باید باشه
علی حدود 29 روز قبل گفت:
احسنت ب قلم شما بلاخره یکی حرف زد
لعنت به این چند سالی که ایشان شهردار بوده
داریوش حدود 29 روز قبل گفت:
شهرداری ک فقط فکر.... کردنش خوب کار میکنه
شهرررش هم به همین..... میشه
حامد حدود 29 روز قبل گفت:
..... تموم شده بفرستیدش بررره
صبا حدود 29 روز قبل گفت:
.... نگذره اون همه پول و خرج این شهر نکردی
فقط میدان ها رو بزرگ و کوچیک که دهن مردم رو ببندی
شهلا حدود 29 روز قبل گفت:
قلمت پر قدرت که حقایق تلخی رو اشکار کردید
این مردم ظاهر بین باید به این حقایق روبرو میشدن
زهرا حدود 29 روز قبل گفت:
فقط با ظاهر سازی و نورپردازی مردم بدبخت رو گول زدین و پشتتون گرم سه نفر بود .
واقعا متاسفم برای مردم ظاهر پرست و....
اردشیر حدود 29 روز قبل گفت:
فقط از کارگرا پل ساختین
بخاطرتون نشستن تا شما سرپا باشین
آخرش جناب محمدی خیانت کردین به کارگر بیچاره
نیکو حدود 29 روز قبل گفت:
حقایق اشکار شد...
نادر حدود 29 روز قبل گفت:
احسنت،این باید اقای مسعود بحرینی بخونه بعد دلیل حمایت اعلام کنه،خیلیا دور از این مسائل هستند ونمیدونن توی این چند سال یک کار زیربنای انجام نشد.یک خیابان توی شهر عریض نشد یا جای که لازم بود عقب نشینی نشد،لامپ و پارک با این هزینه میلیاری چیزی نیست،مردم باید برن بیرون استان وشهرهای دیگه هم ببینن که چه کارهای انجام شده
نیکو حدود 29 روز قبل گفت:
واقعا متاسفم
شهروند بی غرض حدود 29 روز قبل گفت:
اقای محمدی الحق والانصاف کار در شهر زیاد کردند بنده بعنوان یک شهروند این مطالب شما را غیر واقع ومغرضانه می‌پندارم
زهره حدود 29 روز قبل گفت:
چند پاراگراف از این یاوه گویی های نویسنده رو خوندم و ترجیح دادم چشمم رو بیشتر از این خسته نکنم به نظرم فقط با کلمات و صد در صد با احساسات مردم جوری در این متن بازی کردی که همه باورت کردند یا جیبت از طرف شهردار پر پول نشده که این همه یاوه گویی کردی یا جیبت از طرف اعضای شورا پر شده و این همه یاوه گویی کردی
سوال مهم که پیش میاد اینه که شما که اینقد حریفی و قلمت خوبه تکلیف اختلاس شورای شهر هم مشخص کن و به قول خودت شفاف سازی کن تا بدونیم اون پولا کجا رفته ؟؟؟
پاسخ: سپاس از شما خانم عزیز بابت نظرتون

هر کسی هر تخلفی کرده باید محاکمه شود و پرونده ها در جریان هستند.
وظیفه ما انعکاس نظرات است و زمان و مردم بهترین قاضی هستند
رضا حدود 29 روز قبل گفت:
شورای ک هولش قول دادن 48 بار پاسخگویی بعد بزنن زیرش دیگه انتظاری بیش از این ازش نداشته باشین
احمد حدود 29 روز قبل گفت:
اینها که شما گفتید چرا محاکمه اش نمی‌کنید یا باید محمدی پاسخگو باشد یا شورا دروغ میدهد
مهدی حدود 29 روز قبل گفت:
نگردد سیه روی ماه از غبار و ز دود
آقای نویسنده ای که این جملات رو نوشتی اگه واقعا اینایی که میگید درسته چرا موقعی که بزرگواری مثل آقای محمدی شهردار بودن چنین چیزایی رو ننوشتی تحویل مردم بدی؟
اگه شورای شهر واقعا به حق ایشون رو کنار گذاشته چرا با این تعدادی که مردم درخواست توضیح از شورا دارن شورا نمیاد علنا جلوی مردم پاسخگو باشه؟
آقای محمدی توی پیجشون تصاویر قسمت هایی رو که آباد کردن و ساختن رو گذاشته که مدرک کارکرد ایشون هست،چرا شما برای گفته های خودت مدرک توی این سایت رو نمیکنی ؟
اگه ایشون پولی به نا حق برداشته چرا از طریق قانون پیگیری نمی کنید که مثل شهردار ها و اعضای شورایی که دستگیر شدن آقای محمدی هم دستگیر بشه؟

شهروند بی طرف حدود 28 روز قبل گفت:
واقعا مشخصه شما مطالب نخ نما رو عنوان میکنید و دقیقا قصد خراب کردن این شخصیت بزرگ و متین رو دارید
. در واقعا بنده با همه اعضای جدید صحبت کردم که همه باهم گفتن ک اجبار شدیم که باید جناب بهزاد احمدی بشه شهردار و ایشون اصلا جایی کار نکرده و هیچگونه عملکرد مثبتی هم نداشته بنده بعنوان یک شهروند مسئولیت پذیر عرض کنم که شهرداری برازجان باید یک مدیری در حد استاندار داشته باشه و قوی که شهر رو از حالت مرده در بیاره ولی متاسفانه باند بازی کمر این شهر رو شکونده
خدا اخر و عاقبت همه ما رو بخیر کنه
شهروند بی طرف حدود 28 روز قبل گفت:
معلومه وظیفه شما انعکاس خبره با پولی ک میگیری دقیقا اعضای شورایی ک.......
پاسخ: ببخشید واقعا این توهینهاتون به افراد شورا و شهردار جدید قابل انتشار نبود و مجبور شدیم حذفشون کنیم.
اما کاش نظراتتون را بصورت منطقی و بدون تهمت و توهین می‌فرستادید
علی زنگنه حدود 28 روز قبل گفت:
سلام واقعا قصد خراب کردن این شخصیت رو دارید از خدا بترسید اگر راست می گوید مناظره برگزار کنید و این حرف ها رو در رو بزنید
شهروند برازجونی حدود 28 روز قبل گفت:
قلم و تریبون وقتی دست هرکسی بیفته هر جور دلش بخواد میچرخونش .حالا هم مردم شهر برازجون توی این چند سال فقط کارای خوب در سطح شهر دیدن و فعالیت و حضور در صحنه از اقای محمدی .که ما همین چیزا رو اژ شهرداران قبلی اصلا ندیدیم اقای محمدی در اتاقش برروی همه باز بود و مردمی بود.شهرداران قبلی فقط دراتاقشون بر روی مردم بسته بود و جلسات الکی در پشت درهای بسته داشتن. . اقای نویسنده لطف کنید یه دور توی سطح شهر بزنید وتغییرات ظاهری شهر برازجون رو در دوره اقای محمدی ببینید وبا دوران بقیه شهرداران مقایسه کنید .لطفا دست از تخریب شخصیت دیگران بردارید اون قبلیا که عرضه همین کارای جزیی رو هم نداشتن .
محمد حدود 28 روز قبل گفت:
ماچه مردمی هستیم.کارهایی که شهردارکرده روباچشم میبینیم،باورنمیکنیم، اماچندتاجمله قشنگ راباورمیکنیم.مثلادرمورداسفالت کوچه هاازتاکسی هاسوال کنیدببینیدچقدرکارشده
شهروند حدود 28 روز قبل گفت:
لطفا ظاهر بین نباشید، ۴۵۰ میلیارد تومان بودجه شهر را چکار کردن؟؟ فضای سبز و آبنما؟؟؟ ای کاش سایت های دیگر هم عرضه ی گفتن حقایق را داشتن و درمورد حسابرسی شهرداری حرفی میزدن تا این مردم ظاهربین انقدر با افراط از شهردار سابق دفاع نمیکردن
هدایت حدود 16 روز قبل گفت:
خیلی مغرضانه نوشتی و یکطرفه به قاضی رفتی.واقعاً برای نویسنده این مقاله و حمایت کننده های مالی این مقاله متاسفم.نمیدونم کدوم یک از حرفای جالب این مقاله رو جواب بدم ولی خنده دارترینش این بود که۴ نفر اعضای شورای ناراضی نتونستن ۳ نفر دیگه رو قانع کنند و ...مردم خودشون عملکرد رو میبینن و قضاوت میکنن.میدون رو باز دیدید و هر چه دلتون خواست نوشتید ،کاش میشد یک نفر نماینده شهرداری میشد به این بیانات شما پاسخ میداد،اینجوری بهتر میشد به نتیجه رسید.
در پایان از این حرف زیبای شما استفاده میکنم و شما رو در مقابلش قرار میدم
بدون حب و بغض مدیران شایسته و کاربلد شهرداری را به جایگاهی که شایستگی دارند برسانید ولو اگر با شما مخالفتی داشته باشند.
۱۲۳ حدود 16 روز قبل گفت:
خیلی مغرضانه نوشتی و یکطرفه به قاضی رفتی.واقعاً برای نویسنده این مقاله و حمایت کننده های مالی این مقاله متاسفم.نمیدونم کدوم یک از حرفای جالب این مقاله رو جواب بدم ولی خنده دارترینش این بود که۴ نفر اعضای شورای ناراضی نتونستن ۳ نفر دیگه رو قانع کنند و ...مردم خودشون عملکرد رو میبینن و قضاوت میکنن.میدون رو باز دیدید و هر چه دلتون خواست نوشتید ،کاش میشد یک نفر نماینده شهرداری میشد به این بیانات شما پاسخ میداد،اینجوری بهتر میشد به نتیجه رسید.
در پایان از این حرف زیبای شما استفاده میکنم و شما رو در مقابلش قرار میدم
بدون حب و بغض مدیران شایسته و کاربلد شهرداری را به جایگاهی که شایستگی دارند برسانید ولو اگر با شما مخالفتی داشته باشند.
Borazjani حدود 16 روز قبل گفت:
پرواضح است که از ده تا نظر مخالف یکی رو میزارید و هر چه نظر موافق متن هست رو میزارید.خجالت بکشید.مشخص هست که توسط شورای شهر برازجان حمایت میشید.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار