تاريخ انتشار: 04 تير 1400 - 15:19

دادخبر؛ به وعده‌هاى واردين به شورا كه نگاه كنيم، متوجه می‌شویم آنقدر هزينه نیاز دارند كه بودجه‌ى چهار سال هیچ، بعيد به نظر مى‌رسد بودجه‌ى چهل سال هم كفاف انجام حتى نيمى از آنها را دهد. 

 

شوراى جديد، آبپخش را به كدام سو مى برد؟

دادخبر _ بابک حسن‌زاده: ٢٨ خرداد ماه سال جارى همزمان با انتخابات رياست جمهورى، انتخابات شوراى اسلامى شهر و روستا نيز برگزار گرديد.

 

در این یادداشت، نگارنده قصد دارد انتخابات شوراى شهر آبپخش را كه در دور پنجم حواشى بسيارى داشت و در برخى موارد در سطح كشور نيز مطرح شد را مورد تحليل قرار دهد.

 

كانديداها عبارت بودند از بخشدار سابق دو بخش از بخش هاى استان، شهردار سابق اين شهر، رئيس و عضو دور سوم شورا و ديگر افراد، فعالان اجتماعى و مدنى بودند كه سابقه‌ى چندانى نه در مديريت داشتند نه در سياست. از اعضاى شوراى قبل نیز تنها يك نفر حضور داشت.  کسی كه در دو دور قبل، يعنى چهارم و پنجم، حضورى ائتلافى داشت.

 

از سابقه داران مديريت در دور ششم، بخشدار سابق و شهردار سابق كه شناخته‌تر بودند و ديگرى سابقه ى مديريت در قسمتى از اداره كل آموزش و پرورش داشت پذيرفته شدند و مابقى فاقد سابقه ى مديريت سياسى بودند.

يكى فعال اجتماعى و ديگرى وكيلى جوان و جوياى نام كه برادرش در شوراى چهارم شهردار آبپخش بود.

 

پنج نفر راه يافته به شوراى ششم از تمامى طيف‌هاى فكرى هستند؛ انقلابى، اصولگرا و اصلاح طلب.

 

حال كه معرفى از راه يافتگان به شورا شد به سراغ آينده اين شورا خواهيم رفت؛ آينده‌ى شورای شهری كه پس از حدود پانزده سال، اعضايى كاملا جديد به خود مى‌بيند با افكارى متفاوت و برنامه‌ها و وعده‌هاى رنگارنگ براى اين شهر.

 

از اين پنج نفر تكليف دو نفر كه ائتلافى وارد شورا شدند روشن است. سه نفر ديگر را نه‌مى‌توان از هم جدا دانست، نه‌ با هم يار با وفا دانست؛ چرا كه هر كدام با تفكرى مجزا هستند و سودايى در سر دارند. شايد بيش از يك نفرشان سوداى شهردار شدن در سر داشته باشد و هر كدامشان مى‌تواند سوداى رياست بر شوراى شهرى را داشته باشد كه خود را منجى آن مى‌خواندند.

 

به وعده‌هاى واردين به شورا كه نگاه كنيم، متوجه می‌شویم آنقدر هزينه نیاز دارند كه بودجه‌ى چهار سال هیچ، بعيد به نظر مى‌رسد بودجه‌ى چهل سال هم كفاف انجام حتى نيمى از آنها را دهد. در هر صورت يكى از كليدهاى ورود به شورا براى اين افراد دادن همين وعده‌هاى رنگى و كلان بود تا موجب ورودشان به شورا شود. اما غافل از آنكه اين وعده ها بايستى به وقوع بپيوندند و الا جايى در شوراى بعد نخواهند داشت شايد هم كل برنامه‌هايشان براى همين چهار سال بوده و يا شايد هم فقط صرف ورود به شورا برايشان اهميت داشته و بعد از آن، «شما را بخير و ما را به سلامت» را مد نظر داشته‌اند. 

 

همچنان كه اين افراد با انتخاباتى كه به تاييد فرماندارى دشتستان رسيده به عنوان منتخب مردم شناخته مى‌شوند عده‌اى از كانديداى راى نگرفته و اطرافيانشان آنها را به انحا مختلف متهم به بى اخلاقى و خريد راى مى‌نمايند.

 

حال با تمام اين اوصاف بايستى ديد كه در شهريور ماه جارى و تشكيل شوراى ششم منتخبين در كنار هم چه كسى را به رياست شورا و چه كسى را به عنوان شهردار انتخاب نموده و با گذر زمان چه برنامه اى براى تحقق وعده هاى خود دارند.

 

اميد است فارغ از هرگونه منفعت شخصى و همانطور كه قول و وعده داده شده خدمت‌گذار مردم باشند، در وهله‌ى اول اتحاد و همدلى را حفظ نموده و ضمن امانت دارى و صيانت از راى مردم، تمام سعى خود را براى خدمت به مردم نمايند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار