تاريخ انتشار: 17 خرداد 1400 - 09:58
اندر وعده‌های انتخاباتی

دادخبر؛ انتخابات شوراها نزديك است و عده اى خود را نامزد اين انتخابات نموده اند انتخاباتى كه تشكيل دهنده ى اعضاى پارلمان شهر است.

وعده‌ى بودجه و بودجه‌ى وعده‌ها

دادخبر _ بابك حسن زاده: انتخابات شوراها نزديك است و عده اى خود را نامزد اين انتخابات نموده اند انتخاباتى كه تشكيل دهنده ى اعضاى پارلمان شهر است.

 

مجلسى كوچك كه براى چهار سال تصميم گير و مصوِب طرح ها و مسئوليت نظارت و پيگيرى امور شهر را به عهده دارد.

افرادى كه براى اين انتخابات خود را نامزد مى نمايند با تلاش حداكثرى براى جلب آرا عمومى دست به اقدامات و ابتكاراتى ميزنند، وعده ها و قول هايى به مردم و حاميانشان مى دهند اما اين قول ها و وعده ها تا چه حد نزديك به حقيقت است ؟

نويسنده در اين مطلب سعى دارد قول ها و وعده هاى نامزدها را از لحاظ مادى بررسى نموده و نتيجه گيرى را به مردم بسپارد.

عده اى با دادن وعده هاى بزرگ از قبيل كارآفرينى تا راه اندازى كارخانه و تله كابين و امثالهم كه هزينه اى چندين ميلياردى دارند نظر مردم را به خود جلب مى كنند اين در حالى است كه دو فريب در اين ميان وجود دارد فريبى كه كانديد به خود مى دهد و فريبى كه به مردم براى جلب آرا مى دهد.

 

با اطمينان مى توان گفت اكثر قريب به اتفاق افرادى كه نامزد شورا مى شوند حتى يك بار هم قانون تشكيلات شورا را نخوانده اند و حتى يك سوال از شخص مطلعى نپرسيده اند كه اينگونه وعده ى كبير و صغير مى دهند.

حال با فرض ورود افرادى كه چنين وعده هايى مى دهند به شوراى شهر بايد از آنها پرسيد بودجه ى وعده هايتان را از كجا مى خواهيد تامين نماييد؟

براى مثال شهرى را در نظر بگيريد كه پنج عضو شورا دارد و هر كدام چندين وعده ى چند ميلياردى دارند، چهار سال كه بودجه ى شهر سر جمع به صد ميليارد نمى رسد چگونه پاسخگوى هزينه هاى شهر و شهردارى و هزينه ى وعده هاى كانديداها خواهد شد؛ آن هم وعده هايى كه هر كدام از آن بيش از صد ميليارد هزينه دارد.

به داوطلبان پيشنهاد مى شود حداقل يك بار قانون تشكيلات شوراها را بخوانند تا بيشتر با وظايف و اختيارات شورا آشنا شوند و براى وعده هايشان موارد نزديك ترى به حقيقت و واقعيت بيابند و يا اينكه از اعضاى فعلى شورا از ميزان بودجه ها و هزينه ها سوال بپرسند تا ديگر شاهد چنين وعده هايى نباشيم و مردم نيز با حقيقت مواجه شده و با صداقت بيشترى دست به انتخاب اعضاى شورا بزنند.

اين چنين است كه پس از تشكيل و شروع به كار شوراها مردم از تك تك افراد آن دلزده شده و ساز مخالفت با آنها را مى نوازند و خود را فريب خورده و اعضاى شورا را فريب دهنده مى دانند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار