طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 فروردين 1400 - 09:42

دادخبر؛ سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت، هرگاه انتخاب ملي‌پوشان اعزامي به المپيک قطعي شد با شهامت از شاگردانش که شانس مدال المپيک دارند، صحبت خواهد کرد.

بنا: انتخاب‌ها قطعی شد / با شهامت از شانس مدال‌مان می‌گویم

به گزارش دادخبر و به نقل از تسنیم، سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت، هرگاه انتخاب ملي‌پوشان اعزامي به المپيک قطعي شد با شهامت از شاگردانش که شانس مدال المپيک دارند، صحبت خواهد کرد.

 

محمد بنا درباره برنامه اردويي فرنگي‌کاران اظهار داشت: اکنون نفراتي را در اردو داريم که به اهداف‌مان مي‌خورند. تعدادي از نفرات هم مي‌توانند از جام تختي به اردوي تيم ملي اضافه شوند که البته آنها در کورس رقابت براي مسابقات جهاني نروژ قرار مي‌گيرند. آنهايي که قرار است در جام تختي کشتي بگيرند، تمرينات فعلي به دردشان نمي‌خورد و بهتر است خودشان تمرينات را دنبال کنند. اردوهاي اخير براي شرکت در مسابقات گزينشي و قهرماني آسياست.

 

وي در مورد 27 کشتي‌گيري که در اردوي جاري تيم ملي حضور دارند، ادامه داد: سه کشتي‌گير شرکت‌کننده در گزينشي و 10 نفر اعزامي به قهرماني آسيا به همراه چهار نفري که قرار است در جام دانکلوف کشتي بگيرند 17 نفر از اردونشينان را تشکيل مي‌دهند. عليرضا نجاتي، محمدعلي گرايي، امين ميرزازاده، امير قاسمي منجزي هم که طبيعتاً بايد در اردو باشند. مهدي علياري، جواد رضايي و علي موسي‌زاده نيز به همراه سه جوان ديگر که بايد در انتخابي جوانان حضور داشته باشند در تمرينات حضور دارند و باقي نفرات برنامه گرفته و در شهرهاي خود تمرين مي‌کنند.

 

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي در واکنش به ابهامي که راجع به حضور حميد سوريان در قزاقستان وجود دارد، گفت: حميد پايش را جراحي کرده است. تا آن زمان قرار است يکي از عصاهايش را کنار بگذارد و صحبت شده بود که به قزاقستان سفر کند. قطعاً حضور او و عليرضا دبير در قزاقستان به سود ماست. نناد لالوويچ هم آن اوايل که آمده بود، کتفش در رفته و در گردنش بود. البته کتف با پا فرق دارد و يک مقداري سفر کردن با پاي جراحي شده سخت‌تر از دست است. اينکه دبير و سوريان کنار ما باشند، خيلي بهتر است، چون مسابقات در قزاقستان برگزار مي‌شود و حضور آنها از نظر داوري‌ها هم شرايط را بهتر مي‌کند.

 

بنا با اشاره به اينکه هيچ کشتي‌گيري براي حضور در جام تختي مانعي نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: نه سعيد عبدولي و نه هيچ کشتي‌گير ديگري براي ورود به اردو از طريق مسابقه منعي نخواهند داشت. سهميه‌اي فدراسيون به استان‌ها مي‌دهد و آنها بايد ببينند مي‌توانند سهميه بگيرند يا نه، ولي من مانع نمي‌شوم. به هرحال آنهايي که بيرون هستند بايد يک جا کشتي بگيرند. کشتي که فقط المپيک نيست. کشتي بعد از المپيک هم ادامه خواهد داشت. دو ماه بعد از توکيو هم پيکارهاي جهاني را داريم. بعد از آنهم بايد بچه‌ها به اميدهاي جهان بروند. جام تختي در واقع چرخه‌اي است که کشتي‌گيراني که بيرون مانده‌اند، دوباره بيايند.

 

«عده‌اي از کشتي‌گيران از جام تختي به اردوي تيم ملي اضافه مي‌شوند.»، سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي کشورمان با بيان اين مطلب تصريح کرد: جام تختي جزو چرخه مسابقات جهاني 2021 است. ما بعد از آن هم جام وهبي امره را در پيش داريم. نمي‌توانيم همه تمرکزمان را روي شش وزن المپيکي بگذاريم، هرچند که اولويت قطعاً المپيک است.

 

بنا با تأکيد بر اينکه پايين بودن سطح توقعات از کشتي فرنگي به سود تيم ملي است، تصريح کرد: قبلاً گفتم، باز هم مي‌گويم که ما در شرايطي به ريو رفتيم که سه طلاي المپيک قبلي را در کارنامه داشتيم، اما حالا ما دو برنز ريو را داريم و همين باعث مي‌شود توقعات پايين بيايد، اما اين دليل نمي‌شود که من به بچه‌هايم اميد نداشته باشم. از الان چيزي بگويم درست نيست، چون هنوز تيم اعزامي به المپيک انتخاب نشده است، ولي ما کشتي‌گيران پراميدي داريم که وقتي تيم معرفي شد حتماً درباره‌شان صحبت خواهم کرد.

 

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي کشورمان در خاتمه گفت: در تمرينات به بچه‌هاي تيم ملي گفته‌ام که چقدر خوب هستند و چقدر شانس کسب مدال المپيک دارند. بچه‌هاي ما چه چيزي براي مدال گرفتن کم دارند؟ رقباي سطح بالاي آنها هم با احترام از کشتي‌گيران ما ياد مي‌کنند. ما دنبال بهترين‌ها هستيم. وقتي به مرحله‌اي رسيديم که انتخاب‌ها براي المپيک صد درصد شد، با شهامت مي‌گويم که به مدال کدام کشتي‌گيرانم اميدوار هستم.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار