طراحی سایت
تاريخ انتشار: 27 اسفند 1399 - 18:12
خلف وعده ۱۲ ساله دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛

دادخبر؛ علیرغم اخطاریه های متعدد از شعب اجرایی و حکم انفصال ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، متاسفانه مجموعه دانشگاه با  لجبازی از اجرای قانون طفره می‌روند و باعث ترک فعل از طرف مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  شده اند که این موضوع میتواند در  محاکم قضایی، قابل پیگیری باشد .

چرا قانون بهره‌وری برای پرسنل اورژانس ۱۱۵ اجرایی نمی‌شود؟!

به گزارش دادخبر، آنچه به دفتر این پایگاه خبری رسید، اعتراض پرسنل اورژانس ۱۱۵ است که در شرایط سخت این یک‌سال در خط مقدم مبارزه با کرونا بوده‌اند.

آنچه از این اعتراض برمی‌آمد در یک جمله این بود:

چرا قانون بهره‌وری برای پرسنل اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اجرایی نمی‌شود؟!

و حکایت از خلف وعده ۱۲ ساله دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و حکایت ابد و یک روز این دانشگاه  برای اجرای قانون بهره وری داشت. 

 

متن کامل را در زیر مطالعه نمایید:


علیرغم پیگیری‌های متعدد چندین ساله، جلسات و مکاتبات فراوان با ریاست و معاونین  دانشگاه علوم پزشکی  بوشهر (مکاتبه شماره ۴۶۸۷در خصوص حق لباس. مکاتبه ۱۹۰۹ در خصوص عدم اجرای قانون بهره وری. مکاتبه شماره ۲۶۲۱۳ مبنی بر عدم انجام شیفت اضافی و مکاتبه ۴۸۲۴ مبنی بر اجرای قانون حق ایاب و ذهاب و غذا) متاسفانه  مسئولین دانشگاه و اورژانس استان در جهت اجرای قانون بهره‌وری و  رفع نارضایتی کارکنان خدوم  ۱۱۵ اقدام قابل ملاحظه‌ای انجام نداده است و هیچ وقت پاسخگو نبوده و نیستند.


 از سال ۸۸  علیرغم مصراحت قانونی، ارا متعدد همکاران از دیوان عدالت اداری، رای عمومی دیوان عدالت اداری و  در  خصوص بهره مندی پرسنل ۱۱۵ از قانون بهره وری  و حتی علیرغم اخطاریه های متعدد از شعب اجرایی و حکم انفصال ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، متاسفانه مجموعه دانشگاه با  لجبازی از اجرای قانون طفره می‌روند و باعث ترک فعل از طرف مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  شده اند که این موضوع میتواند در  محاکم قضایی، قابل پیگیری باشد .

عدم اجرای قانون باعث پیگیری از مراجع مختلف از جمله مکاتبه  با نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، استانداری بوشهر،  بازرسی استانداری،  بازرسی کل استان بوشهر و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شده است. 

 عدم پاسخگویی و حصول نتیجه  باعث نارضایتی همکاران ۱۱۵ شده است و بعنوان  آخرین  مکاتبه با امضای بیش از۱۳۰ نفر از پرسنل ،  از بیش از ۶ شهرستان با مراجع نام برده  ثبت شده است.


متاسفانه مسئولین استانی بیشتر شیفته اقدامات نمایشی دانشگاه علوم پزشکی بوده اند و کمتر بر میزان نارضایتی پرسنل این دانشگاه و نواقصات و ایرادات سیاست های کلی دانشگاه علوم پزشکی استان تمرکز نموده اند.


لذا با توجه به مدارک و مستندات پیوستی و امضاهای پرسنل از سراسر استان بوشهر  بر سیاست های نادرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بوشهر  از تمام دستگاه های امنیتی و نظارتی استان خواستاریم نسبت به نظارت و بررسی دقیق اقدامات و عملکرد دانشگاه به صورت جدی وارد عمل شوند و در جهت رفع نارضایتی جدی کارکنان اقدامی اساسی صورت گیرد.


معوقات و قوانین بر زمین مانده پرسنل ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی  بوشهر به تفکیک در مکاتبات اشاره شده است و  به شرح زیر میباشد: 


۱ _ عدم اجرای قانون بهره وری و پرداخت مطالبات از سال ۸۸ 

۲_عدم پرداخت اضافه کاری واقعی پرسنل از سالیان قبل  

۳ _ عدم پرداخت چندین سال حق لباس 

۴ _عدم پرداخت حق غذا 

۵ _ عدم پرداخت هزینه ایاب و ذهاب 

۶_ پرداخت حقوق کمتر از مبلغ واقعی نیروهای شرکتی نسبت به سایر استانها

۷_ پرداخت کارانه ۳۰ هزار تومانی 


لازم به ذکر است با توجه به پیگیری های متعدد و عدم حصول نتیجه مورد نظر  همکاران ۱۱۵ فرودین ماه ۱۴۰۰ را طبق قانون بهره وری و تعهد نامه محضری مبنی بر انجام شیفت طبق قانون بهره وری کاور خواهند کرد  و عواقب احتمالی تعطیلی پایگاههای استان  با توجه به مکاتبات متعدد متوجه مسئولین  دانشگاه علوم پزشکی بوشهر میباشد !


در صورت عدم حصول نتیجه و پاسخگو نبودن دانشگاه علوم پزشکی بعنوان اخرین راه حل پرسنل ۱۱۵  تصمیم بر این گرفته اند در صورت لجاجت دانشگاه و عدم اجرای قانون بهره وری  جمعی از پرسنل اورژانس ۱۱۵ در حیاط ستاد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  تجمع نمایند.


مراتب فوق جهت هرگونه اقدام مقتضی به نهاد های مختلف استانی اعلام گردیده است. 

هر چه کردند از علاج و از دوا 

گشت رنج افزون و حاجت ناروا ....پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر

 

 

توضیح پایگاه خبری _ تحلیلی «دادخبر» :

مکاتبات و امضای پرسنل در دفتر «دادخبر» موجود است. 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار