طراحی سایت
جستجو:
خسرو آواز ایران است او ...

داد خبر؛ در سال ۱۳۵۱ در برنامه گل‌ها با نورعلی‌خان برومند آشنا شد و شیوهٔ آوازی سید حسین طاهرزاده را نزد او آموخت. از سال ۱۳۵۲ نزد عبدالله دوامی ردیف آوازی ایشان و شیوه‌های تصنیف خوانی را فراگرفت.


ارسال شده حدود 5 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
هنرمندانی که در خدمت سیاست هستند آدم‌های بیچاره و بی‌مایه‌اند

داد خبر؛ گفت‌وگوی حاضر حاصل چندین نشست و جلسه دوستانه و صمیمی با استاد شجریان بین سال‌های ۹۳ تا ۹۴ است؛ در واقع آخرین ملاقات ما به چند روز قبل از سفر استاد به آمریکا و انتشار خبر بیماری‌شان در نوروز ۹۵ باز‌می‌گردد... بعد از آن سفر، دیگر استاد در هیچ مصاحبه و گفت‌و‌شنیدی حضور پیدا نکرد و به عبارتی این گفت‌وگو آخرین مصاحبه استاد قبل از بیماری‌شان محسوب و به مناسبت هشتادمین سال تولد ایشان منتشر می‌شود.

ارسال شده حدود 7 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
دلایل عدم تعامل بین اهالی قلم و سینما چیست؟

داد خبر؛ پیشینه روابط بین سینما و ادب کشور را که مرور کنیم متوجه شکافی می‌شویم که سال‌هاست وجود دارد و اندک تلاشی از چند کارگردان پیشکسوت از جمله داریوش مهرجویی و مسعود کیمیایی که بسیاری از آثارشان را با اقتباس از داستان های مطرح فارسی جلوی دوربین برده اند و قابل ستایش می باشد، دیگر هیچ‌کس باعث از بین رفتن این فاصله عمیق در این فضا نشده‌اند.

ارسال شده حدود 7 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
مرگ استاد زرین‌کوب

داد خبر؛ معلمی بسیار سخت‌گیر و مردی به معنی واقعی کلمه باادب بود. به چند زبان زنده تسلط داشت، گاهی با نام مستعار عبدی برای برخی نشریات می‌نوشت و گفته‌اند که تقریبا هیچ‌وقت تلویزیون تماشا نمی‌کرد. عاشقانه ازدواج کرد اما فرزندی نداشت و بعد از مرگ او (۲۴ شهریور ۱۳۷۸) طبق وصیت، کتابخانه‌اش برای مرکز دایره‌المعارف اسلامی به میراث ماند.

ارسال شده حدود 12 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
برازجان به مرحله نهایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر راه یافت

داد خبر؛ شهر برازجان به عنوان شهر نخست،به مرحله نهایی اولین دوره طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در حوزه ادبی راه یافت.

ارسال شده حدود 19 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
توقیف یا توفیق!

داد خبر؛ فیلمی که گفته می‌شود موضوع آن پیرامون جنگل خواری است و تنها نمایش رسمی آن در سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر می‌باشد. با توجه به مضمون حساس و حضور بازیگران مطرح، می‌شد احتمال موفقیت آن در گیشه را پیش‌بینی کرد، اما مسولان سازمان سینمایی در تمامی این سال ها ترجیح دادند از اکران آن جلوگیری کنند تا به قولی اذهان عمومی مورد تشویش قرار نگیرد.

ارسال شده حدود 21 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
یکی از ثروتمندترین آدم‌های روی زمین هستم!

داد خبر؛ ایران درودی، هنرمند نام‌آشنا در عرصه نقاشی که به تازگی وارد ۸۴ سالگی شده است، از مردم ایران خواست تا برایش دعا کنند تا بتواند در دوران حیات خود شاهد افتتاح موزه‌اش باشد. 

ارسال شده حدود 21 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
به بهانه‌ی جاودانگی فرج‌اله کمالی

داد خبر؛ در نگاه من، کمالی با مجموعه شعر "دشتسونی"، به گویش دشتستانی همان عظمتی را بخشید که دانته به گویش توسکانی. شعر کمالی هویت دشتستان است. بازگشایی یک فرهنگ نوین است. قیمتی دُرّی است که به پای دیگران ریخته نشده است. شعر کمالی شعر جشنواره و جایزه نیست؛ شعر مردم است، زبانی دردمند است که اندوه جانکاه آدم های کوچه و بازار تار و پود آن است. 

ارسال شده حدود 23 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
ما سرخوشان مست دل از دست داده‌ایم

داد خبر؛ اولین بار که دیدمش حس عجیبی بهم می‌گفت که باید آدم خاصی باشد. هر چند که در اون سالها هنوز یخ خود‌سانسوری دبیران مدارس آب نشده بود و من کمتر با کسی در محیط دبیرستان دم‌خور می‌شدم اما دل به دریا زدم و سر صحبت را که باز کردم. دیدم که واااای چه انسان فرهیخته و با سوادی‌ست و می‌شود از او فراوان آموخت!...

ارسال شده حدود 24 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
عکس‌ها راست می‌گویند

داد خبر؛ استاد محمدجواد فخرایی را در لابه‌لای عس‌ها جستجو می‌کنم.

هر کجا طبیعت است، هر کجا ردی از تاریخ است، هر کجا که جلسه و همایشی برای شناخت دشتستان است، حضورش چون نگینی بر حلقه‌ی این جمع می‌درخشد.

ارسال شده حدود 26 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
فخرایی فخر دشتستان بود

داد خبر؛ امروز نهم شهریور ماه استاد محمدجواد فخرایی، پس از مدتی که در بستر بیماری بود، بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

ارسال شده حدود 27 روز پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
کمالی مجنونی که مردمش لیلای اویند

داد خبر؛ بیت به بیت غزل عاشقانه و پرمحتوای قمرو حکایت روزگار تاریخی و سپری شده‌ای است که ثبت و احیا آن ضرورتی فرهنگی و ادبی است که درصورت نگارش و تحریر آنها در قالب داستان اگر کلیدری در این خطه‌ی تاریخی با غنای فرهنگی منحصر پا نگیرد، داستانی ازنوع شوهر آهوخانم اثر علی‌محمد افغانی خلق می‌شود.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (3)
محمدرضا شجریان به روایت محمدرضا شجریان

داد خبر؛ «خاک را دوست دارم. مثل معشوقم می‌ماند و گل و گیاه هم برآمده از آن خاک است و دوست دارم در تنهایی بیشتر وقتم را با گل و گیاه بگذرانم.» پیشتر در مصاحبه با مجله روزهای زندگی اینها را گفته بود و این که چقدر خانواده برای او در اولویت قرار دارد: «آن‌ قدر که به فرزندانم افتخار می‌کنم به هنرم نمی‌کنم.»

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
بهمن مفید درگذشت

داد خبر؛ بهمن مفید بازیگر قدیمی تئاتر و سینما بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
اکران آنلاین؛ روغن ریخته شده ای که می‌تواند نذر امامزاده ‌شود

داد خبر؛ حالا اکران آنلاین این فرصت را در اختیار فیلم سازان قرار داده که ساخته‌های خود را به دست این پدیده جدید بسپارند. آثار بی شماری هستند که در سال‌های گذشته ساخته‌شده و مخاطبان شوق دیدن آنها را دارند و می‌توانند علاقه‌مندان را به این رسانه نوین امیدوار کند.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، نظر (0)
صفحات: 1 | 2 | 3 | ... | 11 | 12 | 13

جدیدترین اخبار