طراحی سایت
جستجو:
نصيحت گوش‌كن جانا  

داد خبر؛ همزمان با شروع تعطيلات چند روزه- بهترين زمان ممكن- رخ داد اما كنسرت آنلاين «نسيم وصل» يكشنبه چهارم خرداد ماه درحالي پيش روي مخاطبان قرار گرفت كه به دليل اختلالات پيش آمده در پلتفرم متولي پخش آنلاين اين كنسرت زنده، بسياري از علاقه‌مندان موفق به تماشاي اجرا نشدند، يك شكست محض.

ارسال شده 1 روز پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 4 - نظر (0)
جستاری در شاهنامه در جواب مدعی

داد خبر؛ نخست با کمال احترامی که برای متن انتشار یافته در فضای مجازی قائلم (‌هر چند که متن ایشان آکنده از اهانت به افتخارات ملی ایرانیان است) همانگونه که این متن دست به نقد شاهنامه ی ورجاوند زده و قطعا نگارنده ی محترم آن چنان که خود اذعان می کند از مطالب عنوان شده درباره ی آن استقبال می کند لذا ما نیز به همان منوال دست به نقد متن ایشان خواهیم زد.

ارسال شده حدود 3 روز پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 201 - نظر (1)
گل‌یخ توی دلم جوونه کرده

داد خبر؛ شعر گل‌یخ زمان بسیاری با من زندگی می‌کرد. هر جا که می‌رفتم همراهم بود. اما نمی‌توانستم آن را از درون خودم بیرون بکشم و ماهیت اصلی‌‌اش را عینیت بدهم.

ارسال شده حدود 4 روز پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 14 - نظر (0)
شاهنامه نیاز به هوای تازه دارد نه رگ گردن شما

داد خبر؛ من دلیل همه اینها را همان فرهنگ پسرکشی میدانم که درون‌مایه اصلی شاهنامه است. فرصت ندادن به نگاه‌های متفاوت به شاهنامه - حتی اگر از سر خیر نباشد- این کتاب را به ماندابی بدل می کند که فرزندان من و شما احتمالا هیچگاه از همان چند خط اولش جلوتر نمی روند. 

ارسال شده حدود 12 روز پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 142 - نظر (1)
تشییع استاد کمالی در میان خیل دوستداران فرهنگ و ادبیات

داد خبر؛ جسم استاد فرج اله کمالی عصر روز یکشنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه نود و نو به خاک سپرده شد. در این مراسم پرویز کمالیان سوگنامه ای خواندند که در ادامه تقدیم می شود.

ارسال شده حدود 17 روز پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 106 - نظر (0)
اصلا غناهشت دره گروه نمی گذارد بخوابم

داد خبر؛ وقتی شاعر می میرد معنای شعرش عوض می شود و شاید تو می ترسی که در نبود شاعر معنی شعرش را گم‌کنی و می ترسی که با مرگ شاعر چشمه شاعرانگی بخشکد.

ارسال شده حدود 20 روز پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 76 - نظر (0)
ما با شعرهای تو زندگی کردیم فرج الله کمالی!

داد خبر؛ خبر درگذشت استاد فرج الله کمالی جامعه ی فرهنگی را غرق در اندوه کرد. به شکلی که بصورت بی سابقه ای فضای رسانه ای استان را کاملا در دست گرفته است و دیگر اخبار عملا محو شده اند.

در ادامه سوگنامه ای از شاعر نام آشنای این دیار، روجا چمنکار می خوانیم:

ارسال شده حدود 21 روز پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 139 - نظر (0)
عاموفرج راوی دردها و تنهایی های جوانان دشتستان

داد خبر؛ بعدتر، زمانی که دیپلم می‌گرفتند و به سربازی می رفتند غروب‌های پادگان و سرمای زمستان با بغض غربت در گلو آرام، جوری که صدایشان را هم خدمتیهای تهرانی و تبریزی نشنوند، میخواندند:  «دشتسون فرق سرم تا نُک پام سیت بیقرار آویده،بلکم بیشتر...»

ارسال شده حدود 21 روز پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 180 - نظر (0)
داستان یک چهره: محمدرضا شجریان

داد خبر؛ همه داستان‌ها از اوج‌گیری، دانستگی‌ ریاضت‌ها و لجاجت‌های آوازه‌خوان بزرگ خراسان که در یاد تاریخ مخفی موسیقی ایران به جا مانده است...

ارسال شده 3 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 62 - نظر (0)
هوشنگ ابتهاج، مرد هنر و ادبیات و اخلاق

داد خبر؛ گفته می‌شود که دلیل نفوذ اشعار ابتهاج در میان طبقات مختلف اجتماعی چند نسل گذشته و امروز، توسل خوانندگان موسیقی به اشعار اوست. این جمله ادعای بی‌راهی نمی‌نماید اما باید بر این گفته افزود که تسلط، مهارت و شناخت ابتهاج بر موسیقی چنان است که با اشعارش بارها به موسیقیدان‌های ایرانی سرشناسی چون محمدرضا شجریان و لطفی و... جهت واقعی را نمایانده است. این کار او تنها از طریق همان شعر صورت پذیرفته است. نه از طریق زد و بند و نصیحت و نقد و غیره.

ارسال شده 3 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 76 - نظر (0)
فاطمه زیارتی در نمایشگاه خود از هنر می گوید

داد خبر؛ مایل بودم آثارم را در معرض دید عموم و هنرمندان و هنردوستان قرار دهم. آن ها را دعوت کنم بیایند، کارهایم را ببینند، لمس کنند، حس کنند و با پیشنهادات و انتقادات خود بتوانم هنرم را بهبود ببخشم و آثار بهتری در آینده خلق کنم و ارائه بدهم. 

ارسال شده 4 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 251 - نظر (0)
جای تئاتر در خانواده و جامعه خالی است

داد خبر؛ کارگردان ۳۰ ساله برازجانی می گوید: فکر می کنم علاقه به هنر در من برمی گردد به دوران دبستان که به کانون می رفتیم و در آنجا نمایش بازی کردیم، شعر نوشتیم، نقاشی کشیدیم، و در کل همان زندگی را تجربه کردیم که حالا آرزوی رسیدن به آن را دارم؛ یعنی زندگی در هنر و در لایه های نامرئی هستی که جز با خیال نمی توان آنها را مشاهده کرد...

ارسال شده 6 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 283 - نظر (1)
پناه بر شعر در عصر جنون و فنون

داد خبر؛ او از يك سو متعلق به نسل متولدين اوايل دهه 20 شمسي است و ديروز 77 سالگي را پشت سر گذاشته و از ديگر سو در زمره شاعراني قرار مي‌گيرد كه داعيه‌دار جرياني پيشرو به نام «شعر دهه هفتاد» بودند؛ شعري كه مي‌خواست از تلفيق آموزه‌هاي شعر فارسي و آراي نظريه‌پردازان پساساختارگراي غربي به جهت تازه‌اي برود

ارسال شده 7 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 265 - نظر (0)
رونمایی از سایت و پوستر جایزه ملی غزل حسین جلالپور/ فراخوان جایزه منتشر شد

داد خبر؛ تصمیم بر آن شد که این سایت شخصی آثار زنده‌یاد دکتر حسین جلالپور باشد و در آن بخشی برای مسابقه طراحی شود تا داوطلبان بتوانند آثارشان را به سایت ارسال کنند.

ارسال شده 7 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 269 - نظر (0)
ایوب مهر دوست: هیچ بیت و مصراعی در دیوان حافظ نیست که متأثر از دیگران نباشد

داد خبر؛ وجهی از نبوغ درخشان حافظ در تاثیرپذیری از شاعران دیگر، بکار گرفتن نیم مصراعِ مثلا فراقی از فلان شاعر و جا دادن دادنش در یک مصراع سراسر امید و شادمانی است.

ارسال شده 8 ماه پيش در فرهنگ و هنر ، بازديد: 320 - نظر (2)
صفحات: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان